Aktuality Foo Fighters v Praze nejspíše doplní formace Red Fang

Publikováno 3.5.2017 | 14:33 | Tomáš Hajduk

0

Foo Fighters na turné po Evropě doprovodí kapela Red Fang

Informaci, že by se předkapelou pro nadcházející nefestivalové koncerty Foo’s měli stát rockeři z amerického Portlandu, naznačila ve svém nedávném prohlášení agentura Fource.

Právě Red Fang totiž měli v plánu své vlastní vystoupení v Praze, a to konkrétněji 19. června v klubu Rock Café. Obrat o stoosmdesát stupňů však nastal po příležitosti obdržené od Davea a spol. „Je nám opravdu líto, že vám musíme sdělit, že k vám na této tour nedorazíme. Foo Fighters nám nabídli, abychom s nimi odehráli pár koncertů a tuhle příležitost jsme prostě nemohli odmítnout. Ale znáte nás a víte, že se vrátíme. Máme vás rádi a uvidíme se co nejdříve!“ ohlásila skupina prostřednictvím promotéra.

Zda bude rozpis zmiňovaných vystoupení obsahovat i pražskou O2 Arenu prozatím nebylo nikým potvrzeno. Avšak vzhledem k počtu dosud oznámených, zcela samostatných akcí, které kromě české metropole dále uvidí jen Budapešť, Paříž a případně Riga (už dříve bylo upřesněno, že Foo’s na ostrově Lucavsala zahrají po boku Biffy Clyro a The Kills), je setkání fanoušků právě s Red Fang více než pravděpodobné.


Výběr z tvorby Red Fang v YouTube playlistu

Heavymetalová formace vznikla v roce 2005 a tvoří ji Bryan Giles (kytara, vokály), Aaron Beam (baskytara, vokály), David Sullivan (kytara) a John Sherman (bicí). Kromě několika EP čítá její dosavadní diskografie také hned čtyři studiová alba: Red Fang (2009), Murder the Mountains (2011), Whales and Leeches (2013) a Only Ghosts (2016). Zkušenosti se zahajováním koncertů pro své slavnější kolegy má sestava kupříkladu ze severoamerického turné švédských Opeth a In Flames v roce 2014.

Vazbu Red Fang na Foo Fighters lze hledat třeba za punkmetalovým projektem Teenage Time Killers, čítajícího více než 30 slavných jmen hudební scény – již zmiňovaný Beam v jeho rámci připojil své vokály mimo jiné i po boku Davea Grohla nebo Pata Smeara. Natáčení alba Teenage Time Killers: Greatest Hits Vol. 1  se navíc odehrávalo v Grohlově nahrávacím studiu 606.

 

Foto: Red Fang


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru ↑