Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters během koncertu v richmondském The National

Publikováno 18. 9. 2014 | 19:41 | Tomáš Hajduk

0

17. září se pro Richmond stalo Dnem Foo Fighters

Richmond se konečně dočkal, po dlouhých šestnácti letech do tamějšího National Theatre zavítali Foo Fighters.

Kapela se do hlavního města amerického státu Virginie vydala na základě úspěšné veřejné sbírky Andrewa Goldina, jednoho z místních fanoušků, kterému se přispěním celkem 514 účastníků podařilo získat finance pro uspořádání koncertu (psali jsme).

První natěšení příznivci se u vchodu do sálu začínali scházet už kolem poledního. Ani snad ne kvůli zabrání dobrých míst, jako spíše díky atmosféře, která ve frontě po celou dobu čekání na večerní vrchol panovala. Lidé se fotili, diskutovali mezi sebou a se zájmem přihlíželi rozhovorům, jež Goldin, jakožto původce samotné myšlenky ve velkém rozdával.

Foo Fighters zkrátka byli richmondským tématem číslo jedna, což potvrdila také další zpráva, která postupně pohltila i celou řadu čekajících: starosta města Dwight Jones u příležitosti návratu skupiny vyhlásil 17. září Dnem Foo Fighters. Nešlo přitom o žádný planý výkřik – Jones podepsal oficiální prohlášení (na obrázku níže), kde doslova stojí: “Já, Dwight C. Jones, starosta města Richmond, tímto oficiálně prohlašuji středu 17. září 2014 Dnem Foo Fighters, jako důsledek fanoušky připravené akce, která přivedla Foo Fighters zpět do hlavního města Virginie.” Pokud si tedy budou chtít příznivci z Richmondu středeční zážitek (nebo jen kapelu jako takovou) připomenout, je jasné, kdy to bude každoročně nejvhodnější.

Oficiální prohlášení starosty Richmondu o Dnu Foo Fighters

Samotná show pro čtrnáct stovek diváků v National Theatre připravila celkem třiadvacet písní, které ve stylu předcházejících klubových koncertů opět vyplňovaly i vybrané rarity – jmenovitě zejména I’ll Stick Around, Up in Arms a Weenie Beenie. Na pódiu nachystaný setlist odhaloval také plány Foo Fighters předvést podobně jako v londýnském Islington Assembly Auroru, nakonec však na skladbu nedošlo. Obdobný “osud” podle dostupných informací potkala i ukázka nové skladby Outside během The Pretender“Jsem muzikantem už pěknejch pár let, odehrál jsem už pěknou řádku koncertů.. ale nikdy jsem nezažil show, jako je takhle. Být tady s vámi je pro nás opravdu mimořádný, a proto si dneska večer zasloužíte i speciální program s pár fakt starýma kouskama,” komentoval Dave nažhavené publikum, aby jej následně provedl další exkurzí do diskografie, na kterou tak dlouho toužebně čekalo.

Všeobecně se předpokládá, že Foo Fighters nyní na malý moment opět přepnou do klidového režimu, aby mohli plni energie a s nazkoušenými novými skladbami koncem října předstoupit před publikum na lasvegaském Life Is Beautiful. Vývoj však pro vás samozřejmě ostražitě pohlídáme.

Foto: Foo Fighters en español/Facebook, Jack Lauterback/Twitter

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑