Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Taylor Hawkins, frontman The Birds of Satan

Publikováno 7. 4. 2014 | 20:21 | Tomáš Hajduk

0

AUDIO: Poslechněte si kompletní debut The Birds of Satan

The Birds of Satan zveřejnili na svém Soundcloud profilu všech sedm písní své prvotiny, album je tak k dispozici už celý týden před oficiálním vydáním.

Eponymní titul, který trio HawkinsMurphy a Hodgen zvládlo ve studiu 606 natočit za méně než týden, hned na první poslech naplno odhaluje inspiraci bubeníka Foo Fighters u jmen jako Van Halen, Queen, The Police, Jane’s Addiction či třeba David Bowie. “Snad to lidi nebudou brát tak, že bychom chtěli za každou cenu znít jako ta či ona legenda. Jde zkrátka o naše idoly, součást naší DNA. Jasně, že se to v písničkách projeví,” nepopírá směr desky sám Hawkins. A nutno říci, že o kytarové riffy a sóla či hnací motor v podobě Taylorových bicích opravdu nouze není. Když si navíc k sestavě ještě doplníte hosty ve složení Dave Grohl (mimo jiné autor titulní, téměr desetiminutové The Ballad of the Birds of Satan), Pat SmearRami JaffeeDrew Hester nebo Jona Davisona, frontmana legendárních Yes, vzniká opravdu hutná porce rockové lahůdky, která, ačkoliv si asi nedělá příliš velké ambice na komerční úspěch, rozhodně není pouhou jednohubkou. Posuďte sami.

[soundcloud params=”auto_play=false&show_comments=true&color=0ac4ff”]https://soundcloud.com/thebirdsofsatan/sets/the-birds-of-satan[/soundcloud]

Jen dodatek – stále platí, že album poprvé seženeme 15. dubna 2014, a to zejména pomocí služeb  iTunesGoogle Play či Spotify. Pokud byste snad po poslechu prahli dokonce po jeho fyzické kopii, i nadále lze nabídnout pouze oficiální e-shop skupiny (jakmile se dostupnost CD či LP eventuelně rozšíří, budeme samozřejmě informovat).

Přebal debutového alba The Birds of Satan s Drewem Hesterem
The Birds of Satan – The Birds of Satan

Tracklist alba:

1. The Ballad Of The Birds Of Satan
2. Thanks For The Line
3. Pieces Of The Puzzle
4. Raspberries
5. Nothing At All
6. Wait Til Tomorrow
7. Too Far Gone To See

Logo služby iTunes Logo služby Google Play

 

Titulní foto: Misha Vladimirskiy/FilterlessCo

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑