Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Chris Shiflett oznámil vydání třetího sólového alba, West Coast Town vyjde v dubnu

Publikováno 1. 2. 2017 | 23:52 | Tomáš Hajduk

0

AUDIO: První ochutnávka z nové Shiftyho sólovky je venku

AKTUALIZOVÁNO Detaily o dalším sólovém albu kytaristy Foo Fighters jsou konečně tady, Chris Shiflett nám čerstvý materiál předloží letos v dubnu. Oznámení termínu vydání zároveň doprovází úvodní singl – skladba West Coast Town, podle níž své jméno získala i samotná deska.

Shiflettův třetí samostatný počin bude dle hudebního serveru Rolling Stone k dostání od 14. dubna 2017, tedy téměř čtyři roky po vydání předcházející placky All Hat and No Cattle. Vůbec poprvé se tak přitom stane bez uvedení doprovázející formace Dead Peasants – snaha o větší vyprofilování je ostatně patrná třeba i z přejmenování Chrisovy oficiální stránky na Facebooku.

Chris Shiflett oznámil vydání třetího sólového alba, West Coast Town vyjde v dubnu

S různými momentkami z nahrávání West Coast Town se kytarista hlásil na sociálních sítích během loňského léta. Průběžné příspěvky fanouškům bez tajností postupně upřesnily jak lokalitu studia (nashvillské RCA A), tak i celou řadu hostujících hudebníků pod dohledem Davea Cobba. Právě spolupráce s ceněným producentem (na kontě má například dvě Grammy) může Shiflettovi dle názoru mnohých výrazně pomoci při snaze oslovit širší spektrum amerických posluchačů.

Titulní singl je v tomto ohledu dobrým příslibem – písni nechybí chytlavý refrén, první reakce kritiků navíc hovoří o povedeném spojení pohodového country s duchem moderní americany. “West Coast Town je o mém vyrůstání v Santa Barbaře, jak jsem jej v sedmdesátých a osmdesátých letech prožíval,” uvedl ke skladbě sám Chris Shiflett.  “Původní demoverze měla úplně jiný drajv, Cobb ji ale postavil na hlavu a udělal z ní západní záležitost. Víc kalifornskou. Jsem rád, že do toho šel.”

Celý kousek (a vlastně i nástřel nadcházejícího alba) si můžete pustit níže.

Mimochodem, ještě než West Coast Town poprvé zamíří do přehrávačů, Shifty své nové písně předvede také živě – (zatím) dvanáctka koncertů se samozřejmě uskuteční hlavně na západním pobřeží Spojených států, výjimkou budou jen vystoupení v New Yorku a Nashvillu.

Přehled všech potvrzených termínů:

21. března – Hawthorne Lounge, Portland
22. března – Sunset Tavern, Seattle
24. března – The Big Dipper, Spokane
26. března – Missoula Winery, Missoula
27. března – The Eagles Ballroom, Bozeman
28. března – Whiskey Jacques, Ketchum
30. března – Pappy and Harriet’s Pioneertown Palace, Pioneertown
31. března – Museum Club, Flagstaff
2. dubna – Resident, Los Angeles
3. dubna – Casbah, San Diego
6. dubna – Rockwood Music Hall, Stage 2, New York,
9. dubna – The High Watt, Nashville

 

AKTUALIZOVÁNO (2. 2. 2017 11:02): Titulní skladba z nového Chrisova alba je již k dostání a poslechu například na Google Play, Spotify, iTunes či službě Deezer.

 

Foto: Chris Shiflett, Rolling Stone

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑