Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Dave Grohl s darovanou kytarou během show na Rock Werchter (2. 7. 2017)

Publikováno 3. 7. 2017 | 13:21 | Tomáš Hajduk

0

Belgičtí fans rozšířili Daveův kytarový arzenál

Milé překvapení si pro Davea Grohla na festivalu Rock Werchter nachystali zástupci místní rádiové stanice Studio Brussel, když frontmanovi Foo Fighters ještě před začátkem plánovaného setu kapely předali kytaru zaplněnou podpisy od fanoušků.

Sběr paraf od stovky jmen probíhal po čtyři dny ve stánku rádia přímo v areálu hudební akce poblíž vesničky Werchter. “Napadlo nás, že bychom mohli oslovit ty největší příznivce Foo Fighters v Belgii, což jsme také za pomoci velké kampaně udělali. Všichni z uvedených tu dnes večer budou a nikdo z nich nechybí na této kytaře,” představil Daveovi dílko moderátor Stijn a hudebníkovi doslova vyrazil dech. “To je poprvé, co pro mne někdo něco podobného udělal. Úžasné,” nevěřil Grohl vlastním očím.

+ Potvrzený setlist

All My Life
Times Like These
Learn to Fly
Something From Nothing
The Pretender
Crazy Train / Another One Bites the Dust / School’s Out (covery částí písní Ozzyho Osbournea, Queen a Alice Coopera)
Cold Day In the Sun
Congregation
Walk
These Days
My Hero
Skin and Bones
La Dee Da (+ Alison Mosshart)
White Limo
Arlandria
Monkey Wrench
Wheels (pomalá verze)
Run
This Is a Call
Best of You
Everlong

Odměny se od něj autoři nápadu i další zúčastnění dočkali hned v průběhu zhruba dvouhodinového setu Foo’s. Dave darovanou Gibsonku (model ES-335) vytáhl krátce před začátkem Monkey Wrench a její původ osvětlil přítomnému davu. “Dnes se mi stalo něco, co jsem zatím nezažil. Obvykle za mnou někdo přijde a chce ode mě podepsat kytaru.. a víte co před pár hodinami dostal já? Dárek v podobě téhle kytary, podepsané od fanoušků,” pochlubil se.

Dave Grohl obdržel kytaru podepsanou od stovky belgických fanoušků Foo's  Dave Grohl přebírá kytaru podepsanou od stovky belgických fanoušků Foo's

Snad aby si ji obecenstvo mohlo prohlédnout i pěkně zblízka, vydal se pak uprostřed písně vstříc uličce v kotli a zarazil se až o pěkných pár metrů dál – na stanovišti určeném pro zvukaře. Nic si tak nedělal z předchozího chorea, ve kterém jej publikum pomocí letáčků upozorňovalo na nebezpečí pádu. Tentokrát už i v tomto ohledu vše dopadlo dobře.

Foo Fighters @ Rock Werchter, Werchter, BEL (2. 7. 2017)

All My Life / The Pretender / La Dee Da (+ Alison Mosshart)
Monkey Wrench / Run / Best of You / Everlong

Obě poslední zastávky (na dánském Roskilde i včerejším Rock Werchter) jinak přinesly velmi podobný program, snad až na lehčí zeštíhlení o La Dee Da a This Is a Call v prvním případě. V Belgii po boku Foo Fighters naopak během pětky z nadcházejícího alba Concrete and Gold znovu nechyběla zpěvačka Alison Mosshart.

 

Foto: Studio Brussel

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑