Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky

Publikováno 25. 4. 2017 | 11:28 | Tomáš Hajduk

0

Benefice pro dětskou nemocnici také s Davem Grohlem

Čtvrtý ročník dobročinné show Acoustic-4-A-Cure, kterou letos opět uvidí The Fillmore v kalifornském San Francisku, našel náhradu za absentujícího Jamese Hetfielda ve frontmanovi Foo Fighters.

Hudební akce, pořádaná tváří skupiny Metallica a rockovým zpěvákem Sammym Hagarem, hodlá znovu aktivně podpořit pediatrický výzkum rakovinových onemocnění. Kromě cíle hudebníků v podobě všeobecného rozšíření povědomí o záslužné činnosti dojde jako obvykle i na pomoc finanční – veškeré koncerty získané prostředky totiž každoročně míří na konto UCSF Benioff Children’s Hospital, nemocničnímu systému, jenž je podřízen sanfranciské University of California.

Dětská nemocnice UCSF Benioff vytváří prostředí, v němž děti a jejich rodiny nacházejí soucitnou péči přímo svázanou s vědeckým výzkumem a zastoupenou více než 150 odborníky v 50 lékařských oborech. Zařízení pomáhá a slouží pacientům po celé Severní Kalifornii i mimo ni, přičemž k léčbě každoročně přijme kolem 5 000 dětí (zhruba dvě tisícovky z tohoto čísla tvoří děti v nemocnici narozených).

Plakát benefičního koncertu Acoustic-4-A-Cure

Zatímco Sammy Hagar nebude jakožto pořadatel dobročinného večera v seznamu zúčastněných hostů chybět ani 15. května 2017, po koncertní šňůře momentálně cestujícího Hetfielda bude muset poprvé zastoupit náhradník. Jím nebude nikdo jiný než Dave Grohl, který se tak po souhlasném pokývnutí může těšit na akustické jamování a spolupráci s dalšími tvářemi jako Pat Benatar, Neil Giraldo, Don Felder, Mick Fleetwood, Vic Johnson, Sarah McLachlan, Steve Vai nebo Bob Weir.

Vstupenky na vystoupení se do prodeje dostaly už 31. března a rozebrány byly prakticky okamžitě, dle samotného Hagara dokonce nejrychleji za všechna proběhlá vydání akce. Vzhledem k předešlým zkušenostem diváků, kteří už mohli být svědky třeba předělávky Crazy for You (Adele) v podání Jamese Hetfielda a jeho dcery Cali nebo zeppeliňácké Ramble On ve verzi od Adama Sandlera, se ale vlastně ani není čemu divit.. Spíše se těšme, jaká překvapení nachystá pro zaplněný sál podnikavec Dave.

 

Foto: Deirdre O’Callaghan/The Guardian, Acoustic-4-A-Cure

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑