Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Publikováno 23. 11. 2013 | 22:22 | Tomáš Hajduk

Bez rukou, ale přesto dokonale. Cornel Hrisca-Munn hraje Everlong

Možná jste už o něm slyšeli v souvislosti s cover verzí Can’t Stop od Red Hot Chili Peppers, která se po internetu šířila zhruba před rokem. Teď o sobě dává Cornel Hrisca-Munn vědět provedením písně Everlong od Foo Fighters.

Všestranný hudebník z Rumunska se narodil v prosinci 1991, a to hned do ostrého souboje o svou vlastní existenci. Svět totiž poprvé spatřil bez obou předloktí a s těžce zdeformovanou nohou, doktoři mu dávali jen několik dnů života. V nejtěžších chvílích s ním nebyla ani jeho matka, která se s postižením svého syna nedokázala smířit. Cornel tak na nějakou dobu skončil v dětském domově, stále ještě s nejasnou budoucností.

Bitvu s osudem však nakonec postupnými krůčky zvládl a díky podpoře svých adoptivních rodičů z britského Worcestershiru dnes žije zcela nový život. Velmi úspěšně studuje filozofii s teologií na univerzitě v Oxfordu, je členem několika hudebních skupin a spolků. V rámci nich se také pilně věnuje svému největšímu koníčku – hře na bicí a baskytaru.

Právě díky své lásce k hudbě a předvedeným výkonům se Cornel v posledních měsících dokázal dostat i do povědomí širší veřejnosti a médií. Jeho kanál na YouTube, kam zatím nahrál přes 30 videí, sleduje přes 13 000 nadšených fanoušků, kteří mu pomocí tamějších komentářů do žil neustále vlévají pozitivní energii.

“Nedovolím, aby mi moje postižení stálo jakkoliv v cestě,” uvedl před pár lety v rozhovoru pro britský Telegraph. “Pokud se objeví něco, co nezvládnu, vždycky se snažím najít řešení, abych to změnil. Jsem bojovník,” dodal. Jak moc působivě se popral s Everlong si můžete pustit výše. Určitě však neopomeňte ani jeho ostatní klipy, protože na podobné množství radosti, technické preciznosti a zároveň inspirace narazíte jen zřídka.

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! ;)


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑