Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Rozhovory Butch Vig je po Wasting Light producentem i osmé řadové desky Foo Fighters

Publikováno 24. 3. 2014 | 18:21 | Tomáš Hajduk

0

Butch Vig: Nové album Foo Fighters vyjde na podzim

Butch Vig v rozhovoru pro milwaukskou rádiovou stanici FM 102/1 potvrdil dlouho spekulované, a zároveň doplnil nové informace k chystané osmé řadovce Foo Fighters.

“Zrovna dneska jsem v Austinu v Texasu. Natáčení s Foo’s jde výborně, navštívili jsme společně hned několik odlišných míst,” popsal producent v úvodu telefonického rozhovoru s moderátorem Jonem Adlerem a vlastně tak i potvrdil šeptandu, že je album připravováno v různých městech – s Los Angeles, Chicagem, Washingtonem, New Yorkem, Nashvillem a nyní Austinem už jde celkem o šest potvrzených lokalit.

A co třeba termín vydání? Jestli jste si zrovna řekli, že Vig už asi o moc sdílnější nebyl, tak právě naopak – známe dokonce i přibližný jízdní řád pro následující týdny a měsíce: “Album je hotové zhruba z poloviny, písničky bychom měli rádi zmixované koncem června. Co se alba týče, věřím, že bude venku na podzim. Přesné datum ale ode mne nechtějte,” naznačil v rámci možností, aby si hned vzápětí pochválil samotnou spolupráci s kapelou: “Práce s nimi mě samozřejmě baví, jsou to skvělí, špičkoví muzikanti. Fantastické navíc je scházet se a pracovat s někým, jako Dave Grohl. Ten člověk má tak velké množství energie, charisma, snaží se všechny v té nejlepší možné míře neustále motivovat a udržovat v pozoru.. Jistě, známe se už nějakou dobu, dělali jsme společně Nevermind, ale práce na téhle konkrétní desce je zatím opravdu mimořádná.”

[soundcloud params=”auto_play=false&show_comments=false&color=df3126″]https://soundcloud.com/adlerfm1021/fm-1021-adler-talks-with-butch[/soundcloud]
Sestříhaný záznam rozhovoru Butche Viga s moderátorem Jonem Adlerem

Asi právě Butchova slova zamířená na lídra Foo Fighters, vedla Jona Adlera krátce nato i k prosbě o ohodnocení společného tvoření z pohledu zkušeného bubeníka (Butch Vig hrál s formací Garbage, pozn. red.): “Musím říci, že je nám s Davem vážně líto Taylora Hawkinse. Taylor totiž moc dobře ví, že Dave je šéf, zároveň hlavní zpěvák, kytarista, do toho mimořádný bubeník. Pochopitelně pro něj není nic nového, že i já jsem bubnoval, takže.. řekl bych, že se cítí tak trochu pod tlakem,” popsal Vig. “Na desce do toho ale pořád řeže ze všech sil, s Foo Fighters je prostě neskutečný. Vážně se nemá čeho bát.”

Ačkoliv už tedy díky výše řečenému známe další část plánů Foo Fighters, včetně přibližného data vydání nového alba, dosud nevyzkoušená a neodhalená metoda vlastního nahrávání zůstane tajemstvím i po tomto rozhovoru: “O desce jako takové toho o moc více říci nemůžu, protože detaily si zatím chceme nechat pro sebe. Některé z nových písní jsou ale každopádně jiné. Sice pořád znějí jako Foo Fighters, ale kapela k nim při přípravě i produkci přistoupila trochu jiným způsobem,” uzavřel tajemně Vig.

Inu.. Pořád platí ohrané, že kdo si počká ..

Titulní foto: Fairfax Media

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑