Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky První americký koncert pro rok 2017. Foo's potvrdili vystoupení na BottleRock Napa

Publikováno 3. 1. 2017 | 22:14 | Tomáš Hajduk

0

“Cestovní pas” Foo Fighters získal první americké razítko

AKTUALIZOVÁNO Stávající osmičku koncertních destinací v Evropě dnes kapela rozšířila také o zatím jedinou příležitost pro fanoušky ve Spojených státech.

Když Foo’s počátkem listopadu oznámili prostřednictvím svého virtuálního pasu úvodní trojici živých vystoupení po více než roční přestávce, velká radost mohla poměrně překvapivě propuknout na starém kontinentu. A stejně tak tomu bylo i po pět následujících odhalení – zatímco Evropa se na stránce www.foofighterspassport.com barvila čím dál tím více do červené, Severní Amerika dosud zůstávala v napjatém očekávání.

Foo Fighters potvrzeni jako hlavní hvězdy BottleRock Napa Valley

Vše prolomila až včerejší nápověda ze sociálních kanálů Foo Fighters, kde se poprvé objevil obrys světadílu za Atlantikem, navíc barevně zvýrazněn v oblasti Kalifornie. Vzhledem k tomu, že kapela ani tentokrát neotálela s podrobnostmi, vše potřebné víme už o den později – jako jeden z hlavních taháků se představí na festivalu BottleRock Napa Valley, jehož pátý ročník proběhne v areálu tamějšího Expa od 26. do 28. května 2017. Zcela konkrétní termín pro jednotlivé headlinery, kam kromě Foo’s organizátoři dále zařadili Toma Pettyho s Heartbreakers a skupinu Maroon 5, zatím nebyl upřesněn, i tak si však nelze nepovšimnout dalšího rozšíření koncertních plánů formace směrem k jarnímu období.

Nedá se totiž příliš předpokládat, že by Foo Fighters na své rodné hroudě hodlali zůstat u jediné show. O dost pravděpodobnější je naopak dosavadní “evropský” scénář: alespoň desítka příležitostí pro setkání s věrnými a tím pádem i plnící se kolonky kalendáře pro letošní květen, případně první dny v červnu. Je rozhodně na co se těšit 🙂

 

AKTUALIZOVÁNO (7. 1. 2017 15:30): Naše původní spekulace o počtu amerických show nakonec nejspíše zůstanou lichými – kapela podle vyjádření ředitele festivalu BottleRock věnuje veškerý volný čas nahrávání nové studiovky. Podrobnosti čtěte na tomto odkazu.

 

Foto: Foo Fighters, BottleRock Napa Valley

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑