Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Z charitativního koncetu ve Studio 606, během kterého zahráli i kompletní Foo Fighters

Publikováno 19. 10. 2016 | 10:19 | Tomáš Hajduk

0

Charitativní koncert ve Studio 606 příčinou návratu Foo’s na pódium

AKTUALIZOVÁNO V polovině listopadu to bude přesně rok od chvil, kdy Foo Fighters na evropském kontinentu uzavřeli své koncertní turné k albu Sonic Highways a započali svůj dlouhodobý odpočinek od živého hraní. Vrátili se až nyní, poté co v sobotu v nahrávacím studiu 606 uspořádali privátní charitativní show a přizvali si na pomoc hned několik hvězdných přátel.

Paul Stanley a Foo Fighters během charitiativní show ve Studio 606Losangeleské vystoupení mohlo přímo v místě dění sledovat jen pár set hostů, kteří v minulosti finančně podpořili sbírku kapely, zaměřující se na zkvalitnění prostředí a výbavy místních škol. Kromě kompletních Foo Fighters večer ovlivnila svými největšími peckami i jména jako Sammy Hagar, Paul Stanley (Kiss), Perry Farrel (Jane’s Addiction), Steve Jones (Sex Pistols), Stewart Copeland (The Police) nebo zpěvačka Lisa Loeb. “Výkop” programu zajistila nejprve dvojice písní Learn to Fly a My Hero, následovaná skladbami v podání Loeb – Stay a cover Bowieho hitu Moonage Daydream.

V takto nastavené linii, kdy na prosté scéně “rotovala” jedna známá tvář za druhou, se nabitý setlist udržel až do konce. Samotní Foo’s, pokud zrovna nedoprovázeli ostatní umělce, postupně připomněli ještě Times Like These, All My Life, Everlong, Monkey Wrench a Best of You, neúnavný Dave Grohl se navíc objevil po Hagarově boku při předělávkách Finish What You Started od Van Halen a Rock ‘N’ Roll od Led Zeppelin. To sestavu navíc rozšířila i osoba z nejpovolanějších – Jason Bonham, syn bubeníka legendárních “zepelínů”.

Potvrzený setlist:

Setlist charitiativní show Foo Fighters a jejich hostů ve Studio 606

Asi se nedá zrovna očekávat, že by se někdo z přítomných jedinečné bezprostřední atmosféry studia 606 podělil o jakýkoliv rozšířený záznam, vystačit si tak musíme jen s krátkými útržky, které na svém Twitteru sdílel zejména uživatel Miguel San Martin – necelou minutu dlouhé klipy nalezneme zde, zde, zde či zde, My Hero v podání Foo Fighters pak níže. Tak jen houšť, pánové! 🙂

AKTUALIZOVÁNO (21. 10. 2016 22:10): Po internetu už nakonec přeci jen koluje delší sestřih z průběhu večera – díky fanynce Barbaře si jej můžeme přiblížit na YouTube.

 

Foto: Miguel San Martin/Twitter, Paul Stanley/Twitter, Sammy Hagar/Twitter

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑