Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Chris Shiflett na promo snímku k singlu This Ol' World

Publikováno 1. 3. 2019 | 21:03 | Tomáš Hajduk

0

Chris Shiflett přichází s novým singlem. Předvede jej i v Evropě

Slib kytaristy Foo Fighters, že na jeho další sólovou desku se dostane v roce 2019, se pomalu ale jistě začíná vyplňovat. Titulní singl This Ol’ World lze získat od dnešního dne, stejně jako vstupenky na téměř desítku koncertů po Evropě a Velké Británii.

Shifty ani v čerstvé písni neopouští své oblíbené vody žánru country. Oproti předešlému albu West Coast Town, které nabídlo zajímavé zpracování “hlučného” honky-tonk, se však zdá, že tentokrát budou do dílka mnohem výrazněji promlouvat i rockově laděné kytarové party a vyhrávky.

Nasměrování Chrisovy tvorby vstříc “rockovému country” je ostatně přímo odvislé od témat, kterých se některé pasáže nadcházející desky dotknou. “Nikdy není jednoduché skládat písničky o aktuálním dění nebo politice. Copak ale jde jen tak přejít to, co se kolem ku*va děje? Na jedné straně máme Trumpa, zatímco v Británii zase Brexit a Faragea.. Skoro mi přijde, že s Trumpismem a odmítnutím současného vývoje či liberálních zásad, se nějakým způsobem potýká každá forma západního country,” vysvětlil Shiflett serveru NME.

S odkazem právě na novinkovou skladbu This Ol’ World však vzápětí neváhal dodat, že do přímých konkretizací se nakonec úmyslně nepouštěl. “První koncepty toho songu vyznívaly až nabubřele – hotové kázání. Sice mi obvykle vyhovuje, když jsou mé texty konkrétní, v tomto případě ale byla vhodná určitá vágnost. Bez ohledu na vlastní světonázor se totiž i v myšlenkách opozice dá častokrát najít společný pohled na věc.”

Přebal singlu This Ol' World od Chrise Shifletta

První ochutnávku z dalšího, prozatím bezejmenného sólového počinu Chrise Shifletta si můžete pustit či koupit prostřednictvím všech obvyklých streamovacích služeb – Spotify, Hudba Google, Apple MusicDeezer. Fyzického zpracování se podle dostupných informací dočká až deska kompletní.

A co takhle si (nejen) nové tóny poslechnout naživo? Kromě několika britských destinací se Shiftyho sólové turné v dubnu podívá i do skandinávské části Evropy – termíny viz níže. Vstupenky je v případě zájmu vždy možno sehnat prostřednictvím oficiálního Chrisova webu.

Termíny UK/Euro Tour 2019

30. 3. 2019 – The Grand Social, Dublin, IRE
31. 3. 2019 – The Haunt, Brighton, UK
1. 4. 2019 – Omeara, Londýn, UK
2. 4. 2019 – The Fleece, Bristol, UK
4. 4. 2019 – Night & Day, Manchester, UK
5. 4. 2019 – Classic Grand, Glasgow, UK
6. 4. 2019 – La Bell Angle, Edinburgh, UK
8. 4. 2019 – John Dee Club, Oslo, NOR
9. 4. 2019 – Pumphuest, Kodaň, DEN
10. 4. 2019 – Nalen Klubb, Stockholm, SWE

 

Titulní foto: Chris Shiflett

 

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! ;)


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑