Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters vystoupí 19. září 2017 v londýnské O2

Publikováno 29. 6. 2017 | 20:46 | Tomáš Hajduk

0

Další návrat do Anglie. Na podzim kapela zahraje v Londýně

Přítomnost Foo Fighters si v letošním roce užije i druhá evropská O2 arena. “Sestřička” té pražské, ležící v hlavním městě Velké Británie, se stane centrem dění 19. září 2017.

Svůj comeback do dvacetitisícového svatostánku oznámili prostřednictvím vzkazu na sociálních sítích Dave Grohl s Taylorem Hawkinsem. Plánované vystoupení je součástí série speciálních akcí, kterými víceúčelová hala oslaví deset let od svého otevření.

Téměř totožné výročí budou moci během koncertu slavit vlastně i samotní Foo’s – v The O2 své nástroje totiž naposledy vybalili při dvojici show v listopadu 2007. Obě tehdejší představení nabídla živá provedení řady velmi raritních skladeb (včetně kupříkladu Ballad of the Beaconsfield Miners) i účast hned několika hvězdných hostů (Queen, Kaki King a Serj Tankian). Setlisty jsou k dispozici zde a zde.

Vstupenky pryč během minut. Ale ..

Oficiální předprodej na zajisté hodně exkluzivní večer byl zahájen ve středu krátce po 17. hodině našeho času. Než se však někteří fanoušci vůbec stihli vzpamatovat, už jaksi neměli po čem sáhnout – vstupenky ze sítě prodejce AXS zmizely prakticky po několika obnoveních určené webové stránky. Prvotní zklamání navíc jenom umocnilo následné zjištění, že i přes obrovský zájem veřejnosti zamířilo nemalé množství lístků do rukou překupníků, u nichž ceny okamžitě vyšplhali i k hranici deseti tisíce korun za kus.

K ničemu zatím zřejmě nebylo zavedení prodeje na základě identifikace objednatele ani upozornění, že na koncert budou vpuštěni pouze ti účastníci, které bude tato osoba doprovázet (a bude v pořádku ztotožněna). Boj, na nějž britští příznivci upozorňovali třeba i akcí Foo For the Fans – No More Touts evidentně stále nekončí.

Část ‘The Ballad Of Beaconsfield’ z vystoupení v londýnské O2 areně (18. 11. 2007)

 

Foto: The O2/Twitter

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑