Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Dave Grohl na madridském festivalu Mad Cool (6. 7. 2017)

Publikováno 10. 9. 2017 | 17:24 | Tomáš Hajduk

0

Další překvapení v Evropě i turné po Austrálii. Program Foo’s bobtná

AKTUALIZOVÁNO Mezeru mezi vystoupeními na berlínském festivalu Lollapalooza a v londýnské O2 Areně hodlají Foo Fighters nejspíše využít pro další, dopředu neohlášené akce. Už nyní je navíc jasné, že koncertní turné k desce Concrete and Gold zasáhne i do úvodních týdnů roku 2018.

Španělé se při letošní živé šňůře Foo’s zatím dočkali pouze jediné show v rámci festivalu Mad Cool. V sobotu 16. září 2017 (den po vydání nového alba) by však kapela měla zamířit také na dosud blíže neupřesněné místo v Barceloně, tedy metropoli, kam přímo nezavítala téměř patnáct let. Část místních fanoušků, kteří věřili, že konečně dojde k vynahrazení zrušeného koncertu z listopadu 2015, ale asi zůstane i přesto zklamaná – vystoupení ohlášené tamějším rádiem M80 bude přístupné pouze malé skupině šťastlivců, jenž uspějí ve speciální soutěži probíhající na sociálních sítích.

Tajné vystoupení Foo's v Barceloně potvrdilo španělské rádio M80

Volný vstup na akci konkrétně získají ti, kdo prostřednictvím nápadité fotografie či krátkého videa přesvědčí pořadatele, že právě oni patří mezi největší příznivce Foo Fighters. Příspěvek musí být na Twitteru nebo Instagramu publikován pod hashtagem #M80oroFF a odeslán nejpozději do 13. září (19.00 hodin našeho času).

Kromě Pyrenejského poloostrova se “do hry” opět dostává také Velká Británie. Na očekávaném návratu skupiny do vyprodané O2 Areny (19. září 2017) se samozřejmě nic nemění, vzhledem k posledním náznakům ale existuje velká pravděpodobnost, že nezůstane pouze u něj. Sami Foo Fighters totiž ve svém posledním e-mailovém newsletteru sdíleli i níže uvedený obrázek, nápadně připomínající erb města Londýna (včetně latinského motta Domine Dirige Nos). Motiv z úplného závěru rozesílané zprávy doplňuje jen stručný titulek “Zachovejte klid a přijďte”, jehož význam by podle všeho mohly zpřesnit indicie, které se začnou objevovat v nadcházejících dnech.

Naznačuje motiv z newsletteru Foo Fighters další neohlášený koncert?

Přelom ledna a února bude patřit Austrálii a Novému Zélandu

Ani s koncem roku 2017, kdy uzavře své turné po Severní Americe, nebude mít kapela zcela odpracováno. Tak trochu se to očekávalo, ale definitivní potvrzení přišlo teprve před několika málo dny – od 20. ledna do 3. února 2018 se Foo Fighters představí také hned na pětici australských a jednom novozélandském stadiónu. Všechny termíny formace absolvuje po boku taktéž již oznámeného doprovodu, kterým bude losangeleská rocková parta Weezer.

Foo Fighters počátkem roku 2018 navštíví Austrálii a Nový Zéland

Více podrobností a informace o předprodeji vstupenek nabízí web promotéra na tomto odkazu, přehled všech ohlášených zastávek naleznete také v naší sekci Koncerty.

 

AKTUALIZOVÁNO (11. 9. 2017 13:10): Potencionální neohlášené vystoupení Foo Fighters v Londýně zatím zůstává nepotvrzeno. Kapela dnes odhalila význam původně sdíleného vizuálu Foo Fighters Arms, který nakonec nesouvisí s náznakem tajné show, ale otevřením speciální hospůdky u příležitosti vydání alba Concrete and Gold. Svou “výzbroj” v ní fanoušci budou moci získat od 15. do 20 září 2017, přičemž kromě speciální série upomínkových předmětů (včetně piv Foo’s) dojde kupříkladu i na velkou párty k zahájení prodeje nové řadovky či tématické kvízy o ceny.

Foo Fighters v Londýně dočasně otevřou krámek s programem k vydání nové řadovky

Možnost překvapení v podobě koncertu samotné kapely samozřejmě pořád zůstává otevřenou, a to zejména vzhledem k zahajovacímu večírku, jehož program uvidí 14. září pouze zvaní hosté – pozvánky získávají do e-mailu mimo jiné i příznivci s platnou předobjednávkou novinkového titulu. Více informací o dění na londýnské Cambridge Heath Road bude pravděpodobně postupně ohlašováno jak na sociálních sítích, tak i na webové stránce FooFightersArms.com.

 

AKTUALIZOVÁNO (13. 9. 2017 18:45): Ještě před “španělskou” sobotou (píšeme výše) Foo Fighters absolvují tajné vystoupení také ve Švédsku. Kapela se v hlavním městě severské země pohybuje už od dnešních ranních hodin, kdy se zastavila na rozhovor kupříkladu ve studiu tamější stanice Sveriges Radio, v redakci místního plátku Expressen (snímek s redaktorem Andersem Nunstedtem najdete na tomto odkazu) či později v prostorách švédsko-norské televizní talk show SKAVLAN. Uzavřené vystoupení Foo’s pro zhruba 150 pozvaných diváků by ve čtvrtek podle dostupných informací nemělo začít dříve než po deváté hodině večerní, a to na dosud neznámém místě. Dále se tedy asi nedá příliš očekávat, že by se sestava jakkoliv osobně podílela na zahájení provozu londýnské hospůdky The Foo Fighters Arms.

Foo Fighters na společném snímku ve Švédsku (13. 9. 2017)

Mimochodem, v průběhu dne došlo na ještě jedno velmi milé setkání .. pamatujete? 🙂

 

Foto: Binatural, M80 Radio/Facebook, Foo Fighters, Frontier Touring, Janerik Henriksson/TT

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑