Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Publikováno 9. 8. 2020 | 01:00 | Tomáš Hajduk

Dave Grohl zpívá v novém duetu s Inarou George

Frontman Foo Fighters natočil se zpěvačkou dua The Bird and the Bee charitativní verzi její písně Sex in Cars.

Lékaři bez hranic proti covid-19

Skladba se původně objevila na třípoložkovém EP The Youth of Angst, který George vydala počátkem června tohoto roku. Veškeré příjmy z prodeje alba zamířily organizaci Sweet Relief a na konto fondu podporujícího umělce či pracovníky v hudebním průmyslu, jenž se aktuálně dostávají do tíživých situací v souvislosti s celosvětovou epidemií koronaviru. Totožnému účtu pomohou i výnosy ze společné verze obou dobrých přátel.

“Vždycky jsem si přála takovouto verzi ‘Sex in Cars’ s Davem natočit a vypomoci tímto způsobem některé z neziskových organizací,” uvedla Inara George v souvisejícím prohlášení. “Jak bylo postupem času zřejmé, že pandemie živou muziku odstřihne na mnoho a mnoho měsíců, okamžitě jsem uvažovala právě nad Sweet Relief. Nejenom proto, že už před krizí dokázali být oporou tolika hudebníkům, ale zejména pro jejich nasazení vůči všem v tomto oboru.”

Dave Grohl s Birds and the Bee v Late Late Show Jamese Cordena (2019)

“Vzhledem k faktu, že jsem obrovským fanouškem Inary po spoustu let, vždy je pro mne obrovskou poctou s ní spolupracovat. Ať už na materiálu pro Foo Fighters nebo Bird and the Bee,” doplnil Dave Grohl. “Její hlas je nadčasový, tak moc čistokrevný a upřímný! Samozřejmě, že jsem na možnost společného duetu okamžitě kývnul, byl to splněný sen. A navíc pro dobrou věc – muzikanti se spojují a v těchto těžkých časech si pomáhají navzájem tak, aby hudbu udrželi při životě.”

Kromě obvyklých streamingových adres (Spotify, Youtube Music, Apple Music, TIDAL) je možné dobré úmysly zúčastněných podpořit také přímým nákupem písně – k dispozici jsou obchody Google Play nebo iTunes.

Zmínku si zaslouží také dřívější setkání ústřední dvojice. Před rokem k němu došlo nejprve v televizní Late Late Show Jamese Cordena, kde Grohl kompletním Bird and the Bee bubnoval při cover verzi Ain’t Talkin’ ‘Bout Love. Krátce na to, 2. srpna 2019 v losangeleském Henry Ford Theatre, usedl za bicí znovu a na výrazně déle – s Iranou George i Gregem Kurstinem připomínal také další hity Van Halen během tehdy pořádané pocty.

Foto: Ella DeGea/CBS, Getty; Repro CBS

 

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑