Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Krist Novoselic, Paul McCartney, Dave Grohl a Pat Smear si společně zahráli během koncertu v seattleském Safeco Field.

Publikováno 21. 7. 2013 | 14:23 | Tomáš Hajduk

0

Dave, Pat a Krist hosty Paula McCartneyho v Seattlu

Dave Grohl, Pat Smear a Krist Novoselic se v pátek opět po nějaké době připojili k Paulovi McCartneymu, tentokrát si pánové společně vystřihli hned celý set písní.

Skupina, v kuloárech čím dál tím více známá pod přezdívkou “Sirvana”, se na pódiu sešla během přídavků McCartneyho koncertu v seattleském Safeco Field. Nešlo o žádné velké překvapení, ba spíše naopak – jak Grohl, tak Novoselic se ještě před začátkem show procházeli s úsměvem od ucha k uchu mezi diváky, ochotně se s nimi fotili a rozmlouvali. Sociální sítě byly samozřejmě okamžitě plné zpráv o možném zpestření večera.

Sladkého bonbónku se zhruba 45 000 přítomných diváků dočkalo těsně před závěrem celého setu. Členové Nirvany doplnili “brouka” za obrovských ovací před Cut Me Some Slack, společnou písní ze soundtracku k filmu Sound City. Obdobně jako při premiéře skladby během koncertu 121212 (psali jsme) se Dave ujal bicích a Paul své cigar box kytary. Ve stejném složení pak formace ještě předvedla slavnou Get BackLong Tall Sally, cover písně Little Richarda, která celou první část přídavků zakončila.

Grohl, Smear, Novoselic a McCartney @ Safeco Field, Seattle (19. července 2013)
Cut Me Some Slack / Get Back / Long Tall Sally
Helter Skelter / Golden Slumbers / Carry That Weight / The End

Ani zdaleka to ale nebyl závěr večera, druhé kolo nášupu na sebe nenechalo dlouho čekat. Paul nejprve o samotě odehrál očekávanou, do jisté míry povinnou Yesterday a poté už s celým svým ansámblem, včetně tří hostů, nastartoval nabušený finiš. Ten obstarala zejména divoká Helter Skelter (Dave už s kytarou), kterou následně vystřídalo výživné medley Golden Slumbers s další hitovkou, Carry That Weight. Definitivní zakončení přišlo teprve s The End, pro Maccu už tradiční cílovou páskou.

Celý segment se nesl ve velmi přátelské atmosféře, úsměvy a objetí rozhodně nebyly nedostatkovým zbožím. Kdepak nervozita, tohle byla ukázka čiré radosti a silného přátelství.

McCartney po koncertě pro magazín Rolling Stone popsal, jak k další spolupráci s členy Nirvany vlastně došlo: “S nápadem společného vystoupení jsem přišel před pár týdny. Dave mířil do Seattlu s rodinou, a tak jsem se ho zeptal: Myslíš, že byste měli s klukama chuť? Odpověděl, že zjistí možnosti. Chuť byla, takže jsme si řekli: Jdem’ do toho, pořádně to přede všemi rozbalíme.”

Na otázku, zda byly zapotřebí nějaké výraznější přípravy, člen slavných Beatles uvedl, že se žádné dlouhé zkoušení nekonalo – kapela se sehrála až během odpolední zvukové zkoušky. “Když hrajete s klukama jako jsou oni, dojde vám, že se pohybují na takové výši, kdy jsou na něco podobného zvyklí. Rozhodně z toho nebudou vyšilovat. Jsou to zatraceně dobří muzikanti, takže jsme to zvládli opravdu rychle. To je to skvělý na hraní s chlápkama jako oni.”

“Jsou opravdu nadaní, víte? Je to neskutečná energie, když s vámi vystupují na pódiu. Samozřejmě, že moje kapela je skvělá. Když ji ale rozšíříte o Nirvanu, je ještě lepší,” dodal.

Foto: Lindsey Wasson/The Seattle Times, Jordan Stead/SeattlePi

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑