Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Rozhovory Dave Grohl

Publikováno 8. 12. 2012 | 15:24 | Tomáš Hajduk

0

Dave pro Rolling Stone: Nová deska Foo Fighters naváže na poselství Sound City

Fakt, že si Foo Fighters momentálně užívají zaslouženou přestávku asi nemá smysl znovu zmiňovat. Co ale čeká skupinu do budoucna? Dave mnohé naznačil pro aktuální číslo magazínu Rolling Stone.

“Lidi vůbec nemusí mít strach, že by se Foo Fighters někdy rozpadli,” uvedl Dave Grohl v telefonickém rozhovoru z Los Angeles. “Bylo by to jako kdyby se měli rozvádět tvý prarodiče – prostě se to nestane,” ujistil přibližně měsíc po oznámení pauzy na facebookovém profilu kapely (psali jsme).

“K poslední desce jsme absolvovali obrovskou šňůru. Pořád je pro nás přitom nejblahodárnější, když kolotoč taky necháme po nějakou dobu vydechnout – nezadusíme ho.” I tak ale hned vzápětí přiznává, že už má připravený koncept nového alba: “Zase to bude něco, s čím jsme dosud nepřišli. A kdo ví? Třeba to doprovodíme i zku*veným filmem.”

Pokud tomu tak nakonec bude, Grohl by jej klidně mohl i režírovat – spoustu zkušeností sesbíral s aktuálně dokončovaným dokumentem o nahrávacím studiu Sound City (psali jsme). “Sdělení toho filmu je strašně jednoduchý, hudebník je na prvním místě. Můžeme se bavit o Neveovi (Rupert Neve, designér mixážního pultu ze Sound City – pozn. red.), místnosti nebo historii toho místa, za tím hudebním nástrojem je ale především lidská bytost – ta je tím, co tvoří všechny ty kouzelný chvíle. Poslechněte si třeba Toma Pettyho jak hovoří o Refugee (z alba Damn the Torpedoes – pozn. red.). Natáčeli tu mrchu snad stopadesátkrát, a jen proto, aby dosáhli perfektního výsledku. Žádný sázení do počítače, nic takovýho,” popsal.

Zatímco jeho režijní debut už má jasné i datum premiéry, plány na nové album Foo Fighters frontman zatím jen naznačuje: “Formou se odrazí od Sound City – s důrazem na lidský faktor, čirou osobnost. Deska bude mnohem surovější než cokoliv, co jsme udělali za posledních 10 let. Doufám, že se skvělými písničkami, i když to je vždycky ta těžká součást,” zakončil.

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! ;)


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑