Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Rami Jaffee, Dave Grohl a Nate Mendel během koncertu Sound City Players

Publikováno 20. 1. 2013 | 17:32 | Tomáš Hajduk

0

Debut Sound City Players: Park City Live ohromila tříhodinová show

Více než 190 minutová show, 38 písní a Dave Grohl na pódiu při každé z nich. Do posledního místečka vyprodaný klub Park City Live viděl vskutku mimořádný debut Sound City Players.

“Tohle bude zkurveně dlouhá noc, je vám to jasný?” uvedl celý večer Grohl za aplausu narvaného sálu. Samotný setlist koncertu byl rozdělen do několika pasáží, během kterých jednotliví interpreti postupně představili tvorbu vlastní i svých skupin. S prvními pěti kousky diváky nakopl Alain Johannes z Queens of the Stone Age, následován Chrisem Gossem – rovněž s pěti písněmi. Gosse na bicí zároveň doprovodila další známá tvář, Brad Wilk z Rage Against the Machine. Celou první hodinu večera, která s každým dalším hitem připomínala nejslavnější období punku, pak uzavřel se svým setem Lee Ving, jež se na pódiu objevil spolu s Patem Smearem. V rámci šesti písní zazněla také Your Wife Is Calling, pátá skladba z chystaného soundtracku Sound City – Real To Reel (psali jsme). Ostatně – písní z desky k Daveově dokumentu mohli fanoušci během večera slyšet hned několik.

“Ještě nejsme ani zdaleka u konce, předvede se vám opravdu každej,” prohlašoval Dave po první hodině show a načal tak další úsek koncertu. Během něj stage ovládli Rick Nielsen z Cheap Trick, Corey Taylor ze Slipknot, respektive Stone Sour, basák Nirvany Krist Novoselic a .. neutahatelný Dave Grohl, prozměnu za bicími. V kombinaci spolu s cheaptrickovskou Surrender se hlediště teprve dostalo do řádného varu. Atmosféru pak ještě podpořil Rick Springfield s kompletními Foo Fighters v zádech – zazněl mimo jiné i jeden z jeho největších hitů, Jessie’s Girl.

Sound City Players @ Park City Live (18. ledna 2013)
Hangin’ Tree / Domino / She Got Me
I Love Livin’ In the City / I’ve Done Everything For You / Jessie’s Girl
 Born On the Bayou /  Bad Moon Rising / Travelin’ Band / Proud Mary / Fortunate Son
Stop Draggin’ My Heart Around / Gold Dust Woman / Dreams / Landslide 

Nechyběl ani John Fogerty. S kytarou, harmonikou a porcí hitů z éry Creedence Clearwater Revival dal statice Park City Live vskutku zabrat. Ono s písněmi jako Fortunate Son nebo Proud Mary si lze jen těžko představit opak – obzvláště když se o některé vokály navíc podělil s Davem Grohlem. Výborný základ pro nadcházející finále.

O to se postarala jedinečná Stevie Nicks, zpěvačka Fleetwood Mac a hlavně člověk s asi nejsilnějšími vazbami právě na Sound City (zde natočené album Rumours hovoří za vše). Kromě You Can’t Fix This, další novinky ze soundtracku, zakončila mimořádný večer o to víc mimořádnými verzemi skladeb Gold Dust Woman a Dreams, už za účasti všech účinkujících. Definitivní finále pak obstarala Landslide – symbolicky, za doprovodu akustické kytary Davea Grohla.

Vskutku magický moment, který jako by měl zdůraznit myšlenku Grohlova dokumentu – hudebník je vždy na prvním místě a jenom spolupráce skutečných lidí nám může, narozdíl od počítačů, podobné momenty přinést. Za Sound City Players i Davea jako takového můžeme být zatraceně rádi.

Jak už bylo oznámeno, koncert Sound City Players v Park City Live byl jen prvním z několika chystaných – oznámeno už bylo například vystoupení na premiéře dokumentu v Los Angeles. Rozhodně je na co se těšit!

Foto: Jason Merritt/Getty Images, Nathaniel Wood, Alec

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑