Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters na fotografii ze srpna 2013

Publikováno 19. 5. 2014 | 08:45 | Tomáš Hajduk

0

Detaily osmé řadovky jsou venku, přiblíží ji i minisérie HBO

Foo Fighters fanouškům opět o něco více přiblížili plány pro vydání nového alba, jednotlivé etapy z jeho nahrávání navíc zmapuje dokumentární série televizní stanice HBO.

Doposud bezejmenný pořad postupně představí hudební vlivy a kulturní zákoutí celkem osmi měst – konkrétně půjde o Chicago, Austin, Nashville, Los Angeles, Seattle, New Orleans, Washington DC a New York. Jednotlivé destinace diváci objeví návštěvou legendárních nahrávacích studií, která jsou s uvedenými místy pevně spjata. Každá “exkurze” bude mít navíc vskutku nadšeného průvodce – roli moderátora, producenta ale i režiséra celé série zastane sám Dave Grohl.

“Daveovo upřímné nadšení pro celý projekt je doslova nakažlivé. Jeho talent jako hudebníka, ale i filmaře je nepopiratelný,” uvedl v oficiálním prohlášení na Grohlovu adresu Michael Lombardo, programový ředitel HBO. “Na výpravu se s ním i celou kapelou vydáváme s opravdovým nadšením. Těžko bychom totiž hledali lepší průvodce, kteří by nám vliv regionální muziky na tvorbu vlastní, nové hudby přiblížili.”

Přímou součástí tiskového sdělení jsou také nové podrobnosti k chystanému albu. Dle vydaného prohlášení se pro desku v každém z osmi měst natočila jedna píseň, a to za přímé účasti některé z místních, avšak dosud neupřesněných legend. Každý z textů navíc vznikal dosud nebývalým stylem – Dave s lyrickou částí vždy vyčkával až do posledního dne každé nahrávací relace tak, aby jej mohly inspirovat čerstvé zážitky, rozhovory a osobnosti, které v každém z měst potkal.

Informací se nám tak odkrylo pravděpodobně nejstřeženější tajemství, které plány na album provází vlastně už od samotného počátku. Spolu s novým dokumentem, který se prvním dílem představí v předvečer dvacetiletého výročí Foo Fighters, to po tři roky starém Wasting Light vypadá na další promyšlený majstrštyk.

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑