Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky V athénském divadle Heroda Attika vystoupí Foo Fighters 10. července 2017

Publikováno 14. 6. 2017 | 23:40 | Tomáš Hajduk

0

Diář kapely rozšířen o nový klub v D.C. i řecký amfiteátr

AKTUALIZOVÁNO Zatímco říjnové vystoupení Foo Fighters ve Washingtonu bude křtem pro čerstvě dokončený místní sál The Anthem, antické divadlo Herod Atticus Odeon v Athénách se stane dějištěm další epizody televizního pořadu stanice PBS – opět v čele s Foo’s.

Kdo jiný by byl vhodnější tváří pro otevření hudebního podniku v hlavním městě Spojených států než v tamějších kulturních sférách vyrůstající Dave Grohl? Přirozená to volba i pro Setha Hurwitze, nejdůležitější postavu promotérské společnosti, která se stala nájemcem nových prostor na příštích třicet let. “Neměl jsem žádný plán B, s Foo Fighters jsem počítal,” prohlásil Hurwitz serveru Billboard. “Jakmile se začalo stavět, naposílal jsem Daveovi pár fotek s dotazem: ‘Kdo jiný by to tam měl otvírat?’ A on mi na to zareagoval, že nikdo. Tím byla celá věc vyřešena,” prozradil.

Foo Fighters zahájí provoz nového sálu ve Washingtonu

Vskutku – Foo’s už i na svém webu oficiálně oznámili, že The Anthem si zatěžkávací zkouškou projde letos 12. října, a to za podpory až šestitisícového publika. “Ten sál má nakročeno k tomu, aby se stal jedničkou napříč Amerikou. Tím si buďte jistí. Na jednu stranu dokáže navodit iluzi stadionu, ale zároveň si drží intimitu klubu. Zkrátka perfektní,” zhodnotil jeho kvality sám Grohl. Že scéna navíc připadla zrovna pod bedra Setha Hurwitze, jenž ve městě od roku 1986 vede také vyhlášený 9:30 Club, je podle frontmana Foo Fighters rovněž dobrou zprávou: “Kromě toho, že Setha znám asi třicet let, je jeho skvělou vlastností to, že se doopravdy zajímá. Má starost o muziku. Má starost o diváky, o kapelu. A velice dobře ví, co dělá. Vidět jej ctít tyhle zásady a navíc zcela nezávisle, to je opravdu inspirativní,” uzavřel.

Vstupenky na velkolepé zahájení provozu prostor, jenž opět o něco více rozpumpují zájem o komplex The Wharf Amphitheater – čerstvý multimiliardářský projekt táhnoucí se podél washingtonských břehů řeky Potomac, se do prodeje dostanou v pátek 16. června po 16. hodině našeho času na serveru TicketFly.com.

Athénské vystoupení ‘pro vyvolené’ uvede bubeník Chad Smith

Také druhý, téměř jistě potvrzený koncert bude stát za to – obzvláště vzhledem k lokalitě jeho konání. Foo Fighters by se totiž 10. července 2017 měli objevit na pódiu kamenného divadla Heroda Attika v Athénách. Amfiteátr, který nechal Atticus zbudovat v roce 164 našeho letopočtu na památku své ženy, nabídne jen těžko opakovatelný zážitek zhruba pěti tisícovkám šťastlivců. Ti se na mramorové schody ovšem nedostanou s klasickou vstupenkou, ale pouze na základě pozvánky přidělené řeckým ministerstvem cestovního ruchu nebo městem Athény.

Celá show by měla být zaznamenána pro putovní televizní sérii Landmarks Live – In Concert, jež na americkém kontinentu realizuje stanice PBS. Pořad pod moderátorskou taktovkou Chada Smithe, bubeníka Red Hot Chili Peppers a někdejší tváře kanálu MTV Matta Pinfielda, se přímo zaměřuje na představování zajímavých lokalit za aktivní účasti hvězd hudebního světa. Ze známých tváří se v něm během prvních epizod stihli uvést Alicia Keys (vystoupení v New Yorku), Andrea Bocelli (koncert v italské Florencii) či Brad Paisley (z prostor West Virginia University). Více napoví webové stránky pořadu zde.


Upoutávka na první epizody Landmarks Live – In Concert

Podle některých zdrojů by měl oficiální web Landmarks Live nabídnout přímo v den konání vystoupení také krátký živý přenos úvodních třech písní naplánovaného setu, podrobnosti k této variantě ale zatím nebyly upřesněny.

Red Fang s Foo Fighters i v Paříži

A co do koncertních plánů kapely ještě jedno malé doplnění. Heavymetalová skupina Red Fang se kromě show v pražské O2 aréně s Foo’s nakonec vydá ještě do jedné destinace. Konkrétněji se borci z Portlandu objeví také v již vyprodané AccorHotels Areně v Paříži, a to třetího červencového dne.

 

AKTUALIZOVÁNO (1. 7. 2017 09:50): Vystoupení Foo Fighters v athénském amfiteátru Heroda Attika bylo potvrzeno, vstupenky pro veřejnost byly uvolněny do prodeje na tomto odkazu.

Foo Fighters zahrají 10. července 2017 v řeckých Athénách

 

Foto: Wikimedia/Danbu14, Foo Fighters

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑