Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Virtuální pokojíček na webu Foo Fighters

Publikováno 12. 5. 2017 | 12:04 | Tomáš Hajduk

0

Do pokojíku Foo’s pro vlastní mix skladeb. Nebo i pro novinky?

AKTUALIZOVÁNO Fanoušci Foo Fighters si mohou na oficiálním webu pohrát s další interaktivní hračkou – skládankou osobních playlistů pro službu Spotify.

Nová sekce Foo Fighters Mixtape, jež se objevila na adrese mixtape.foofighters.com, poskytuje uživatelům příležitost vytvořit si svou vlastní kompilaci písní z katalogu skupiny.

Návštěvník tajemného virtuálního pokojíčku si nejprve v úvodním kroku zvolí ladění tvořeného dílka (je libo nádech romantiky, napumpovaný sportovní set či spíš něco pro úplně obyčejný den?), poté zváží výběr jednoho z koncertních plakátů na zdi a zamyslí se nad pořadím předložených skladeb. Pro ty aplikace mimochodem sahá napříč celou diskografií kapely, včetně EP titulů. Následně ještě nutnost pojmenování svého výtvoru a voila – dílko je dokonáno, zmixovaná nahrávka letí do nachystaného kazeťáku!

Výběr z ladění playlistu na webu Foo Fighters Řazení skladeb v nabídnutém playlistu na webu Foo Fighters

Stránka pro připravenou kompilaci ještě vygeneruje unikátní URL, jejímž prostřednictvím lze “audiokazetu” s výběrem nasdílet přátelům do e-mailu či na sociální sítě (s hashtagem #ffmixtape) a především nabídne tlačítko pro jednoduché přidání playlistu do Spotify. Už při samotném vstupu do editoru je totiž možné přihlásit se účtem streamovací služby a webové aplikaci povolit propojení s ním, uložení do knihovny je proto později otázkou několika vteřin.

"Připravte se na překvapení," slibuje virtuální pokojíček na webu Foo Fighters

Odhalí místnost ukázky nových skladeb?

Kapela i autoři aktuálního provedení webovek opět přitahují pozornost nápaditou funkcí, která navíc evidentně nebude sloužit jen k výše uvedeným hrátkám. Však si po vstupu do “pokojíku” zkuste sami pohrát s vyobrazenými předměty: nalaďte rádio či televizi, otestujte reprobedny, brkněte si na kytaru, sešlápněte kopák.. možností je více než dost. Co za melodie nám jednotlivé prvky asi zahrají po pár dnech a týdnech? Co nastane, když se nám při budování seznamu písní nejvíce líbil plakát z pětadevadesátého?

Že je nač se těšit ostatně napovídá i text, jenž hlásá vyobrazená kazeta (“získejte na výběrovkách exkluzivní materiál”) či box viditelný při nahrávání prostředí (“připravte se na překvapení”). Lákavá to nabídka, obzvláště pokud Foo Fighters touto formou hodlají nabídnout ukázky své nové tvorby. Pátračka může začít! 🙂

Přehled dosud odhalených zajímavostí

Zvláštnosti a funkce stránky, odhalující neznámé či neidentifikovatelné ukázky, budou průběžně doplňovány níže.

 

~~ Seznam je zatím prázdný. ~~

 

(Poslední aktualizace: 12. 5. 2017 11:50)

 

AKTUALIZOVÁNO (17. 5. 2017 15:40): Britská agentura Modern English, která stála za původním provedením oficiálního webu Foo Fighters a kampaní oznamující účast kapely na festivalu Glastonbury (Obelisk Airlines), potvrdila, že také v případě “virtuálního pokojíčku” lze očekávat mnoho zajímavého. “Postavili jsme něco opravdu senzačního. Fanoušci ale ještě nějakou chvíli neodhalí, co tím myslím,” prohlásil do médií Bruce Thomas, jeden ze zakladatelů kreativní firmy. “Aplikaci zkrátka musí chvíli používat a počkat, co se bude dále dít. Věřte mi, že jsme z toho nadšeni.”

 

Foto: Repro Foo Fighters Czech & Slovak Fans

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑