Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Taylor Hawkins při vystoupení Chevy Metal na Conejo Valley Days

Publikováno 17. 5. 2017 | 09:16 | Tomáš Hajduk

0

Do roka a do dne. Dave Grohl znovu řádil s Chevy Metal

Jistota návštěvníků každoroční poutě Conejo Valley Days, že se jim díky vystoupení skupiny Chevy Metal představí alespoň jeden z členů Foo Fighters, platila i v případě nejčerstvějšího vydání akce minulou sobotu. A obdobně si hosté nejspíše začínají zvykat i na přítomnost samotného frontmana.

Pravda – oproti loňsku, kdy neopustil scénu od začátku do konce programu kapely Taylora Hawkinse, se situace trochu změnila. Dave Grohl tentokrát zadýchaně připádil až na poslední tři skladby celkem dvanáctidílného setu, a to po opakovaném Hawkově vyvolávání. „Museli jsme kvůli tobě změnit celý set, kámo,“ škorpil bubeník svého šéfa, který však hned po první společné Bitch (v originále The Rolling Stones) vše vysvětlil: „Je to tak čtyřicet minut, co jsem se málem pozvracel támhle v Sizzleru (americká síť restaurací, známá pro své steaky, mořské plody a saláty, pozn. red.). Dal jsem si tam zlatou rybku.“ Momentální rozpoložení mu ale už zřejmě nebránilo zahrát úvodní riffy Stay With Me od rockových Faces, s krátkou vsuvkou v podobě Stairway to Heaven jako bonus.

Chevy Metal & Grohl @ Conejo Valley Days, Thousands Oaks (13. 5. 2017)
The Stroke / Keep Yourself Alive / Sheer Heart Attack / What’s Next to the Moon
Bitch / Stay With Me / Under Pressure

Když zmiňujeme Daveovu vtipnou „náladovost“, tak vězte, že ani pauza před poslední písní rozhodně nebyla hluchou mezerou. Břichabol totiž naoko vystřídala ublíženecká póza a výčitky, že si jej zbytek sestavy dovolil odmítnout pro první část svého vystoupení: „Řekli mi: ‘Ne ne, nechceme tě na všechno, zahraješ si s námi maximálně pár posledních kousků’,“ rozhazoval rukama. Kontr od usměvavého Taylora přišel okamžitě: „Stahuješ na sebe pozornost. Kdybys s námi nastoupil hned, nikoho bychom tu nezajímali,“ krotil Grohla. „To je blbost. Pravdou naopak je, že na Chevy Metal nemám, což mi došlo už vloni,“ vzal konečně zpátečku Dave, načež debatu obou kohoutů uzavřela o opaku přesvědčující Under Pressure.

Bissonette a Grohl při vystoupení Chevy Metal na Conejo Valley Days

Jistě, že s Davem Grohlem v čele dostalo celé představení sestavy Taylor Hawkins, Wiley Hodgden a Gregg Bissonette (hostující kytarista) ještě o něco větší grády. K zahození ale v žádném případě nebyl ani segment bez jeho účasti – kapela postupně zahrála dvojice povedených verzí skladeb od Mötley Crüe, Billy Squier, Queen a AC/DC, jednou pak byli s Ain’t Talkin’ ‘Bout Love zastoupeni také Van Halen.

+ Potvrzený setlist
Looks That Kill (Mötley Crüe)
Live Wire (Mötley Crüe)
Everybody Wants You (Billy Squier)
The Stroke (Billy Squier)
Keep Yourself Alive (Queen)
Sheer Heart Attack (Queen)
Ain’t Talkin’ ‘Bout Love (Van Halen)
What’s Next to the Moon (AC/DC)
Riff Raff (AC/DC)
Bitch (+ Dave Grohl, The Rolling Stones)
Stay With Me (+ Dave Grohl, Faces)
Under Pressure (+ Dave Grohl, Queen)

Poznámka: Původní interpreti písní jsou uvedeni v závorkách.

Playlist a výběr konkrétních čísel z předvedené show můžete zhlédnout výše, pod článkem pak jako bonus naleznete solidní Everlong, kterou na stejné akci předvedli dětští hudebníci z Minor Strut. Bohatou sbírku fotografií nabízí server California Rock News.

 

Foto: Alex Kluft/California Rock News

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑