Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky

Publikováno 21. 11. 2014 | 22:22 | Tomáš Hajduk

1

Dokument Sonic Highways míří do Česka a na Slovensko

AKTUALIZOVÁNO Necelé dva měsíce po americké premiéře se osmidílné “milostné psaní americké hudbě” v režii Davea Grohla dočká uvedení také v rámci české, respektive slovenské verze televizní stanice HBO. Informaci našemu webu v uplynulých hodinách potvrdili přímo zástupci společnosti HBO Europe s.r.o., která prémiové kanály v obou zemích provozuje.

Sérii, jež divákovi prostřednictvím svých epizod postupně představuje hudební vlivy a kulturní zákoutí vybraných měst Spojených států (konkrétně Chicaga, Austinu, Nashvillu, Los Angeles, Seattlu, New Orleans, Washingtonu DC a New Yorku) budeme moci v našich krajinách sledovat pod názvem Foo Fighters: Sonic Highways – osm legend.  I my tím pádem konečně získáváme šanci připojit se ke kapele s Grohlem v čele a procestovat s ní nejvýznamnější místa tamější hudební scény.


Dokument nás zavede do legendárních nahrávacích studií, kde v uplynulých letech vznikal nepřeberný zástup hitů mnoha žánrů, seznámí nás s desítkami více či méně povědomých tváří muzikantů, které jsou s městy už neoddělitelně spjaté a pohledy do zákulisí přiblíží i tvůrčí proces Foo Fighters během příprav jejich nejčerstvějšího alba.

Právě další řadový počin kapely, rovněž nazvaný Sonic Highways, je totiž jakýmsi hudebním výsledkem zaznamenaného putování – každá jednotlivá skladba vznikala v odlišném nahrávacím studiu, kde se skupina vždy zdržela po dobu jednoho týdne. V rámci zvolených zařízení se Foo’s zaměřili nejprve na natáčení instrumentální složky aktuální písně, načež Dave Grohl s úplným závěrem pobytu připojil i její text. Ten pokaždé výrazně ovlivnily i rozhovory, které frontman v destinacích vedl s již zmíněnými představiteli tamějších uměleckých kruhů. Některé z debatujících postav nakonec pronikly do samotných skladeb i osobní účastí, a to jak v rovině prostého doprovodu během písně, tak i formou konkrétních improvizací.

Česko-slovenskou premiéru seriálu obstará již 8. prosince 2014 streamovací služba HBO GO (www.hbogo.cz/www.hbogo.sk), kterou mají k dispozici zákazníci většiny hlavních poskytovatelů kabelových, satelitních či IPTV služeb, samotné televizní obrazovky pak první sekundy úvodního dílu zasáhnou přesně o měsíc později – 8. ledna 2015.

Co je HBO GO?

Služba je v podstatě videotékou HBO, jež uživatelům nabízí neomezený přístup až k patnácti stům hodinám obsahu. Jedná se o aktuálně uváděné filmy na HBO a dalších programech, ale i o významnou část vlastní tvorby, včetně seriálů, dokumentů, koncertů či záznamů kulturních událostí. Kromě knihovny pořadů HBO GO umožňuje i živé přehrávání (streaming) programu HBO. Službu lze využívat na čtyřech typech zařízení – osobním počítači, Smart TV, tabletu a mobilním telefonu, vybrané pořady lze sledovat zároveň na dvou zařízeních.

V případě, že patříte mezi diváky, kteří nemají balíček programů HBO k dispozici, ještě nezoufejte – díky výborné spolupráci s HBO Europe s.r.o. se od nás již brzy dočkáte soutěže, v rámci níž si mimo jiné zahrajeme i o několik tříměsíčních přístupů na HBO GO, a to bez jakýchkoliv omezení. Zůstaňte ve střehu, podrobnosti vám odhalíme během několika málo následujících dnů.

AKTUALIZOVÁNO (8. 12. 2014 9:30): Jak bylo avizováno, kompletní první série dokumentu v režii Davea Grohla byla dnes uvolněna na českou i slovenskou verzi služby HBO GO. Jednotlivé epizody je možné si pustit v originálním znění s titulky. V případě, že aktuálně nemáte na HBO GO platnou registraci, můžete si i přesto bez omezení vychutnat úvodní epizodu věnující se americkému Chicagu.

Titulní foto: HBO

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Jedna reakce na Dokument Sonic Highways míří do Česka a na Slovensko

  1. altoja

    No, tak si zase jednou zasoutěžím 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑