Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Sound City Players hostilo vyprodané Hollywood Palladium

Publikováno 1. 2. 2013 | 19:42 | Tomáš Hajduk

0

Druhý koncert Sound City Players vidělo Los Angeles

Premiéra dokumentu Sound City včera zasáhla i americké Los Angeles, tedy přímo město, kde se slavné studio nachází. U toho pochopitelně se svou show nemohli nebýt ani Sound City Players!

Koncert v Hollywood Palladium nabídl obdobně jako v případě Park City Live (psali jsme) tříapůlhodinový setlist osmatřiceti písní, nechyběla ani většina z v Utahu vystupujících hvězd. Pauzu mezi jednotlivými sety tentokrát nevyplňoval Dave, ale krátké ukázky ze Sound City, které zároveň sloužily i jako uvedení následujících umělců v pořadí.

Show odstartoval Alain Johannes z Queens of the Stone Age, následován Bradem Wilkem z Rage Against the Machine a Chrisem Gossem z Masters of Reality. Oba pánové mimo jiné představili i další píseň z chystaného soundtracku Sound City – Real to Reel, Time Slowing Down (psali jsme).

Roli “nováčků” si v sestavě Sound City Players odbyli rockeři z Black Rebel Motorcycle Club, s Davem Grohlem za bicími předvedli Heaven And AllRed Eyes and Tears nebo Whatever Happened To My Rock And Roll. “Je obrovská čest být tady a sdílet pódium s takovými osobnostmi,” poznamenal k divákům zpěvák skupiny, Robert Levon Been.

Sound City Players @ Hollywood Palladium (31. ledna 2013)
Time Slowing Down / Heaven And All / I Love Livin’ In the City
Surrender / Ain’t That a Shame / Love Somebody / Jessie’s Girl
Bad Moon Rising / Proud Mary / Fortunate Son / Stop Draggin’ My Heart Around
You Can’t Fix This /  Dreams / Landslide / Gold Dust Woman

Večer pokračoval sety Lee Vinga z punkových Fear i Coreyho Taylora s Rickem Nielsenem a Kristem Novoselicem – trio ze Slipknot, Cheap Trick, respektive Nirvany, mimo jiné zahrálo Hello There, Surrender či Ain’t That A Shame. Rick Springfield zas neopomněl Love Somebody, samozřejmě došlo i na Jessie’s Girl.

John Fogerty s Foo Fighters v zádech rozproudili publikum už v Park City Live a rozhodně to platilo i v případě Hollywood Palladia – s kousky jako Travelin’ Band, Proud Mary nebo Fortunate Son jde asi jen těžko předpokládat opak. Aplaus ještě zesílil v okamžiku, kdy Fogerty ukázal na Grohla a prohlásil: “Všichni tu máme společný jedno – milujeme támhle toho chlapíka.”

Jako závěrečná hvězda večera na pódium opět nastoupila Stevie Nicks a i v jejím případě zazněla soundtracková novinka – píseň You Can’t Fix This. Sama Nicks popsala, že vypráví o jejím zesnulém osmnáctiletém kmotřenci, který se v loňském roce předávkoval na studenské párty. Set pochopitelně obsahoval i nesmrtelné Stop Draggin’ My Heart Around, Dreams, Landslide a Gold Dust Woman, jako poslední položku celého koncertu.

Prozatím není jasné jaký směr naberou hvězdní Sound City Players nyní, Daveovy náznaky skupinu posílají například do New Yorku, Londýna, Berlína nebo Sydney. Vystoupeních by však mohlo být i mnohem více, v tomto směru nám určitě napoví další dny.

Foto: Adrian Garro, Kevin Winter/GettyImages

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! ;)


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑