Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Dave Grohl v klipu k písni 'Run'

Publikováno 29. 1. 2018 | 11:53 | Tomáš Hajduk

0

Dvanáctá Grammy pro Foo Fighters! Uspěl i Greg Kurstin

V případě Sonic Highways to sice na blýštivý gramofonek nedopadlo, o tři roky později však Foo’s už znovu patří mezi vítěze. U americké Národní akademie hudebního umění tentokrát zabodovala Run, první singl z posledního řadového alba Concrete and Gold.

Jubilejní šedesátý ročník hudebních cen, jejichž vyhlašování se po dlouhých patnácti letech opět podívalo do newyorské Madison Square Garden, mohla kapela ovlivnit ve dvou kategoriích – Nejlepší rockový počin a Nejlepší rocková píseň. Zatímco ve druhé jmenované nakonec skutečně zvládla porazit silné persóny, jakými bezesporu jsou Metallica, K. Flay, Nothing More a Avenged Sevenfold, první bezkonkurenčně (a nutno říci očekávaně) opanovala legenda – Leonard Cohen se svou písní You Want It Darker.

Výsledky 60. cen Grammy v kategoriích s Foo Fighters

Úspěšnost devátého studiového alba Foo Fighters se ale přesto nezastavila na solidních padesáti procentech, a to vzhledem k přispění dalšího prvního místa – v kategorii Producent roku. Zcela jistě i díky práci na titulu ze září 2017, případně za desku Dear Life zpěváka Becka, totiž vavříny vítězství celkem už popáté okusil také ostřílený Greg Kurstin.

Snad jen škoda, že žádný z triumfů výše nebylo možné výrazněji zachytit v hlavním přímém přenosu vysílaném do celého světa. Ani jeden z bloků, jehož ústředním tématem byla rocková tvorba, se bohužel nevešel na “áčkovou” soupisku večera a stejně jako zmíněná producentská anketa vyplňoval pouze zahřívací pásmo před televizním vrcholem. Což o to, kapela samotná se s ohledem na probíhající turné v Austrálii stejně neukázala, alespoň menší propagace žánru však při pohledu na převládající tvorbu od ostatních interpretů  (kompletní přehled oceněných naleznete na webu Grammy) mohla udělat dobrou službu.

Thank you @recordingacademy! #GRAMMYs #BestRockSong #Run

Příspěvek sdílený Foo Fighters (@foofighters),

Snad tedy jindy a jinde. Kupříkladu hned 21. února na BRIT Awards, kde Foo’s budou moci jakožto vystupující interpret převzít ocenění pro nejlepší mezinárodní skupinu.

 

Foto: Foo Fighters Czech & Slovak Fans, Paste Music

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! ;)


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑