Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Kompletní Foo Fighters zahráli na počest Toma Pettyho

Publikováno 11. 2. 2017 | 21:23 | Tomáš Hajduk

0

Foo Fighters jsou zpátky. Pro Pettyho hráli i s Gary Clarkem Jr.

Oficiálního comebacku Foo Fighters na koncertní pódia jsme se konečně dočkali v noci na dnešek, kapela se po více než roce vrátila mezi aktivně činné vystoupením pro rockovou ikonu Toma Pettyho.

Ostřílený hudebník a autor mnoha nesmrtelných hitů si během slavnostního galavečera v Los Angeles převzal titul Osobnost roku, jenž mu za neoddiskutovatelné tvůrčí úspěchy a významnou charitativní práci udělila nadace MusiCares (založená americkou Národní akademií hudebního umění a věd). Zatímco o rok dříve přál Dave Grohl k obdobnému ocenění Lionelovi Richiemu bez svých souputníků (psali jsme), v případě Pettyho už scénu místního kongresového centra opanovala zhruba ve čtvrtině plánovaného programu jeho kompletní kapela.

První z celkově dvou písní v podání Foo Fighters se stala “sedmička” z Pettyho alba Wildflowers. Volba Honey Bee zcela určitě nebyla náhodnou – totožnou skladbu si Grohl spolu s hlavní postavou večera zahrál už v roce 1994 v televizním pořadu Saturday Night Live. Předvedený výkon za bicími hrajícího Davea údajně Toma Pettyho zaujal natolik, že se tehdy už bývalé tváři Nirvany dokonce rozhodl nabídnout post bubeníka ve své kapele. Nynější frontman Foo’s však příležitost s díky odmítl.

MusiCares LA. #Foofighters #needisaymore

Video zveřejněné uživatelem Sharlene Ludwig (@sharleneludwig),

Ale zpět do současnosti, ve znamení setkávání starých známých se totiž nesla i vzápětí odehraná Breakdown.

Na pomoc se skladbou, jejíž předělávku Foo Fighters s oblibou zařazují také do setlistu svých koncertů, totiž přispěchal Gary Clark Jr. Zapojením kytaristy a spoluhráče z poslední studiovky Sonic Highways se ikonický klenot, který posluchačům v roce 1976 poprvé přinesla eponymní placka Tom Petty and the Heartbreakers, dočkal zase o něco nabušenější verze.

#musicares

Video zveřejněné uživatelem busbee (@busbee),

Kromě uvolněné atmosféry a výkonů hvězdné sestavy vystupujících (vyjma již jmenovaných dále nechyběli kupříkladu Randy Newman, Norah Jones, Jackson Browne, Regina Spektor, Don Henley nebo Stevie Nicks) organizátory zhruba dvou a půl hodinového setkání zcela jistě potěšil i celkově vybraný finanční obnos ve výši 8.5 miliónu amerických dolarů, který nadace MusiCares bude moci využít pro pomoc hudebníkům ve finanční, osobní nebo zdravotní tísni.

 

Foto: MusiCares/Facebook, Michael Kovac/WireImage, Kevin Mazur/Getty

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑