Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters při vystoupení na berlínském frestivalu Lollapalooza (10. 9. 2017)

Publikováno 10. 9. 2017 | 18:34 | Tomáš Hajduk

0

Opět Evropa. Foo Fighters zahráli na berlínské Lollapalooze

AKTUALIZOVÁNO Po pětici koncertů v Ásii se kapela znovu vydala na starý kontinent, kde na ní v neděli večer čekal zaplněný areál dostihového závodiště v německém Hoppegartenu a místní verze hudebního festivalu Lollapalooza. Celý koncert byl k dispozici v přímém přenosu díky webu televizní stanice Arte.

Foo Fighters se na hlavní scéně představili od 19.45 hodin našeho času, a to rovnou s dvouhodinovým programem – přidělený segment kapele vypršel přesně v deset večer. Vše poměrně netradičně zahájila klasika z debutového alba I’ll Stick Around, na kterou už ale navázal obvyklý sled rozehřívaček v čele s All My Life. Z novinkových písní nadcházející placky Concrete and Gold se nejprve ozvaly tóny Run, k níž se o něco později ještě připojil také druhý singl The Sky Is a Neighborhood.

+ Potvrzený setlist

I’ll Stick Around
All My Life
Learn to Fly
The Pretender
Big Me (pomalá verze)
Run
My Hero
The Sky Is a Neighborhood (+ Taylor Greenwood)
Another One Bites the Dust (předělávka části písně Queen)
Blitzkrieg Bop (předělávka části písně The Ramones)
Cold Day In the Sun
Congregation
Walk
These Days
Rope
Mountain Song (+ Perry Farrell, předělávka písně Jane’s Addiction)
Times Like These
Breakout
This Is a Call
Best of You
Wheels (pomalá verze)
Everlong

Dave Grohl během koncertu Foo Fighters v Berlíně (10. 9. 2017)

Právě píseň, kterou pak v setlistu již nenásledoval žádný čerstvý materiál, se stala příležitostí pro uvítání prvního hosta – Dave Grohl poměrně překvapivě pozval na scénu losangeleskou zpěvačku Taylor Greenwood, jež by se v roli vedlejší vokalistky měla objevit na nové desce Foo Fighters a sám Dave jí v minulosti pomáhal s přípravami vlastního sólového alba.

Foo Fighters @ Lollapalooza Berlin, Hoppegarten, GER (10. 9. 2017)

Záznam kompletního vystoupení (ke stažení v sekci Média)

Totéž asi nejde říci o tváři druhé, která na scénu vystoupala krátce po závěru našlapané Rope. Stejně jako v Chicagu se ani v případě německého vydání Lollapaloozy po boku kapely nemohl neobjevit Perry Farrell, frontman skupiny Jane’s Addiction a původní zakladatel putovního hudebního festivalu. “Když jsem v devadesátém prvním natáčel v Los Angeles album se svojí tehdejší kapelou, na kraji města se konala taková velká akce – první Lollapalooza. Po tom, co jsem viděl ty mraky lidí užívající si muziku, která navíc byla tak blízká i mně, došlo mi, že jsem svědkem revoluce. A jediný člověk zodpovědný za to, že ta objevená revoluce doputovala až k vám do současnosti, je právě Perry,” vysvětloval asi osmdesátitisícovému davu Dave. Na programu byla poté opět Mountain Song, tedy někdejší singl z první desky Farrellovy sestavy – Nothing’s Shocking.

Průběh celého vystoupení bylo možno sledovat živě po internetu, a to díky vysílání zajišťovaném pořadatelem akce a francouzsko-německou televizní sítí Arte. Záznam show si už nyní můžete pustit výše, v sekci Média naleznete také variantu ke stažení.

 

Foto: Stephan Flad/Instagram, Tim Thaler/Instagram

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑