Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters v Praze nejspíše doplní formace Red Fang

Publikováno 3. 5. 2017 | 14:33 | Tomáš Hajduk

0

Foo Fighters na turné po Evropě doprovodí kapela Red Fang

AKTUALIZOVÁNO Informaci, že by se předkapelou pro nadcházející nefestivalové koncerty Foo’s měli stát rockeři z amerického Portlandu, naznačila ve svém nedávném prohlášení agentura Fource.

Právě Red Fang totiž měli v plánu své vlastní vystoupení v Praze, a to konkrétněji 19. června v klubu Rock Café. Obrat o stoosmdesát stupňů však nastal po příležitosti obdržené od Davea a spol. “Je nám opravdu líto, že vám musíme sdělit, že k vám na této tour nedorazíme. Foo Fighters nám nabídli, abychom s nimi odehráli pár koncertů a tuhle příležitost jsme prostě nemohli odmítnout. Ale znáte nás a víte, že se vrátíme. Máme vás rádi a uvidíme se co nejdříve!” ohlásila skupina prostřednictvím promotéra.

Zda bude rozpis zmiňovaných vystoupení obsahovat i pražskou O2 Arenu prozatím nebylo nikým potvrzeno. Avšak vzhledem k počtu dosud oznámených, zcela samostatných akcí, které kromě české metropole dále uvidí jen Budapešť, Paříž a případně Riga (už dříve bylo upřesněno, že Foo’s na ostrově Lucavsala zahrají po boku Biffy Clyro a The Kills), je setkání fanoušků právě s Red Fang více než pravděpodobné.


Výběr z tvorby Red Fang v YouTube playlistu

Heavymetalová formace vznikla v roce 2005 a tvoří ji Bryan Giles (kytara, vokály), Aaron Beam (baskytara, vokály), David Sullivan (kytara) a John Sherman (bicí). Kromě několika EP čítá její dosavadní diskografie také hned čtyři studiová alba: Red Fang (2009), Murder the Mountains (2011), Whales and Leeches (2013) a Only Ghosts (2016). Zkušenosti se zahajováním koncertů pro své slavnější kolegy má sestava kupříkladu ze severoamerického turné švédských Opeth a In Flames v roce 2014.

Vazbu Red Fang na Foo Fighters lze hledat třeba za punkmetalovým projektem Teenage Time Killers, čítajícího více než 30 slavných jmen hudební scény – již zmiňovaný Beam v jeho rámci připojil své vokály mimo jiné i po boku Davea Grohla nebo Pata Smeara. Natáčení alba Teenage Time Killers: Greatest Hits Vol. 1  se navíc odehrávalo v Grohlově nahrávacím studiu 606.

 

AKTUALIZOVÁNO (26. 5. 2017 14:00): Před Foo Fighters se v Praze skutečně představí Red Fang, informaci dnes na svém Facebooku potvrdila pořadatelská společnost Live Nation. Česká metropole je zatím jedinou ohlášenou zastávkou, kde portlandští rockeři doprovodí své slavnější kolegy. Očekává se však, že podobný scénář by měl následovat také u dalších, výše uvedených termínů.

Po boku Foo Fighters se v Praze představí skupina Red Fang

AKTUALIZOVÁNO (14. 6. 2017 23:00): Red Fang se kromě show v pražské O2 aréně s Foo’s nakonec vydají ještě do jedné destinace. Konkrétněji borci z Portlandu zahájí večer také v již vyprodané AccorHotels Areně v Paříži, a to třetího červencového dne.

 

Foto: Red Fang

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑