Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters si na Voodoo Experience zahráli i s Trombone Shortym

Publikováno 4. 11. 2014 | 18:25 | Tomáš Hajduk

0

Foo Fighters na Voodoo Festu završili festivalové hrátky

Kapela naplnila slib, který fanouškům z New Orleans dala během květnového vystoupení v Preservation Hall a po pár měsících přijela zahrát na letošní ročník Voodoo Experience.

Když už mluvíme o slibech, Foo Fighters natěšenému publiku pod Ritual Stage s koncem vystoupení rozhodně nezůstali dlužni zhola nic – samotná show trvala přes dvě a půl hodiny, zazněla drtivá většina očekávaných kousků, předělávek a z části i nový materiál. Závěrečný bod programu celého festivalu kapela nejprve odpálila dvojicí All My Life a I’ll Stick Around, během kterých technici trochu zápolili s nazvučením Daveovy kytary, s následnými Rope a The Pretender (opět doplněnou o krátký instrumentální úsek písně Outside z nového alba) už ale dle dostupných informací bylo vše v pořádku.

Dave Grohl v průběhu koncertu neváhal hned několikrát zopakovat, jak moc se Foo’s na návrat do přístavního města těšili. Při popisování vzniku dokumentární série Sonic Highways, která místní jazzovou výkladní skříň prostě nemohla minout, frontman kupříkladu zmínil, že “pokud se kohokoliv z kapely zeptáte, které z navštívených míst doslova vyčnívalo a kde si to dotyčný nejvíce užil, odpovědí vždy bude právě New Orleans.” I přes všechny komplimenty, kterými kapela aplaudující publikum opakovaně zahrnula, ale nedošlo na premiéru pro město nejzajímavější písně, In The Clear. Foo Fighters v tomto ohledu zůstali opravdu nesmlouvavě striktní, a to bez ohledu na fakt, že je ze zákulisí pozoroval Troy „Trombone Shorty“ Andrews, který formaci doplnil právě při nahrávání šesté skladby z nové desky.

Na poslech další z nadcházejících pecek asi zkrátka ještě neuzrál čas (během večera z novinek zaněl pouze úvodní singl Something From Nothing), přítomnost populárního trombónisty ale Foo Fighters nakonec přeci jen neopomněli – v závěru celého vystoupení si Trombone Shorty, obdobně jako v Preservation Hall, vystřihnul mezihru v rámci This Is The Call.

Pohledem na aktuální výčet plánovaných koncertů se zdá, že nedělní show uzavřela letošní putování kapely napříč festivalovými programy. V prosinci se svých dvou zastávek ještě dočká Jihoafrická republika, veškeré zbylé síly se ale podle všeho už budou soustředit pouze na propagaci blížící se placky. Však je také nejvyšší čas, vždyť Sonic Highways se nám naplno odhalí už nadcházející pondělí.

Foto: David Brendan Hall/Diffuser

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑