Podpořte nezávislý Deník N

Novinky rick-springfield

Publikováno 11. 10. 2012 | 20:59 | Tomáš Hajduk

0

Foo Fighters natočili píseň s Rickem Springfieldem

Foo Fighters připravili pro chystaný dokument Sound City Movie novou skladbu, spoluautorem písně není nikdo jiný než zpěvák Rick Springfield.

“Sejít se s kluky z Foo Fighters byla skvělá zkušenost. Jsou ty vynikající hudebníci, jejich tvorbu mám moc rád. Společné psaní písně bylo zábavné,” popsal spolupráci australský hudebník pro server Billboard. Slova chvály mířila také k chystanému dokumentu: “Dave je jeden z lidí s hlubokou hudební minulostí a sám moc dobře ví, co se v Sound City skutečně dělo. Tohle bude velký. Má všechny ty velkolepé nápady a hlavně i sílu dělat tento druh věcí. Myslím, že Sound City Movie je skvělý nápad,” popsal.

The Man That Never Was je dle Springfieldových slov písní o vztazích, přímo inspirovaná skutečným příběhem z druhé světové války. Konkrétně vyzdvihuje operaci Mincemeat, v rámci které Britové, hledající možnosti pro zmatení německých protivníků, sáhli k památné lsti. Jednu z mrtvol oblékli do důstojnické uniformy, která schovávala mylné informace o chystaném útoku na Řecko se Sardinií a nepřátele tak navedla na falešnou stopu. Cílem operace byla v roce 1943 ve skutečnosti Sicílie, což však německé jednotky zjistily až při samotném útoku.

“Němci tělo s dokumenty objevili a lsti zcela uvěřili. Všechny své jednotky přemístili do zmíněných lokalit a Britové pak zaútočili úplně jinde. Píseň hovoří o tom, jak se cítím – jako muž, který v žádném podobném vztahu nikdy nebyl,” popsal. “Už samotná příprava skladby šla skvěle. Butch Vig s Davem, kteří skladbu produkovali, vnímali, že se nám píseň opravdu vydařila. Určitě máme zato, že bude jednou z předních kousků na soundtracku,” uzavřel.

O další podrobnosti o The Man That Never Was, soundtracku i samotném Sound City Movie vás samozřejmě neochudíme ani my.

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Za účelem omezení spamu používá tento web Akismet. Jak je nakládáno s Vašimi komentáři zjistíte na tomto odkazu.

Nahoru ↑