Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Na Prahu navázalo vystoupení Foo’s v Polsku

AKTUALIZOVÁNO Turné Foo Fighters se po zastávce v České republice přesunulo do polské Gdyně, kde kapela zahrála na festivalu Open’er.

Jestli se vám stále stýská po atmosféře úterního večera v pražských Vysočanech, můžete si ji znovu oživit záznamem přenosu z areálu letiště Gdynia-Kosakowo, který se stal dějištěm dalšího představení kapely při jejích toulkách Evropou. Organizátoři hudební akce nabídli živý stream na kanálu služby YouTube.

+ Potvrzený setlist

All My Life
Times Like These
Learn to Fly
Something From Nothing
The Pretender
Panama / Another One Bites the Dust / School’s Out (covery částí písní Van Halen, Queen a Alice Coopera)
Cold Day In the Sun
Congregation
Walk
These Days
My Hero
Skin and Bones
La Dee Da (+ Alison Mosshart)
White Limo
Arlandria
Monkey Wrench
Wheels (pomalá verze)
Run
Best of You
Everlong

Dle zpráv přímo z místa konání akci výrazně ovlivňovalo velmi nestálé počasí, což vedlo i k průběžným zásahům do harmonogramu rozplánovaných bloků. Dotčen byl také set Foo Fighters, jehož začátek pořadatelé nakonec posunuli z půl jedenácté na desátou hodinu večerní.  Probíhající show už ale výhrůžek zamračené oblohy zůstala ušetřena.

Foo Fighters @ Open’er Festival, Gdyně, POL (29. 6. 2017)

Záznam kompletního vystoupení (ke stažení v sekci Média)

Nemalá skupinka příznivců, jež na Open’er vyrážela po své předchozí návštěvě koncertu v O2 areně, asi ve výsledku mohla být celkem zklamána. Formace totiž u našich severovýchodních sousedů předvedla prakticky totožný setlist jako o dva dny dříve v Česku a navíc jej ochudila o dvojici skladeb Rope a This Is a Call.

Pokud přehlédneme lehké zpřeházení některých písní, jinou sestavu cover verzí při představovačce členů (zněly části Panama od Van Halen, Another One Bites the Dust od Queen a znovu School’s Out od Alice Coopera) nebo jen minimálně odlišné rozezpívávání publika Taylorem Hakinsem, jedinou opravdovou změnou byl návrat zpěvačky Alison Mosshart pro vokální doprovod v La Dee Da.

Foo Fighters během vystoupení na polském festivalu Open'er

Co do hlasu na první poslech evidentně unavenější Dave Grohl si spolu se svými kolegy sice může odškrtnout další odehranou štaci, na odpočinek však Foo’s zrovna moc času nezbude. I pro poslední červnový den jejich diář hlásí naplánovanou show, a to konkrétně v dánském přístavním městečku Roskilde.

 

Foto: Piotr Hukało/naszemiasto.pl, Renata Dąbrowska/Agencja Gazeta

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! ;)


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑