Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Závěr koncertu Foo Fighters v São Paulu (27. 2. 2018)

Publikováno 7. 3. 2018 | 16:58 | Tomáš Hajduk

0

Foo Fighters po třech letech znovu v brazilských arénách

Jen těžko mohla koncertní šňůra Foo’s k albu Concrete and Gold vynechat návštěvu u věrných fanoušků z Jižní Ameriky. Zatímco ti v Argentině se na stadiónu Veléz Sarsfield dočkají kapely ve středu večer, Brazílie už pomalu vstřebává hned pětinásobný “nášup” z posledních dní.

Není třeba pochybovat o tom, že mysl většiny natěšených Brazilců pohltila chvíli po oznámení jihoamerického miniturné zejména jedna otázka: “Když Foo Fighters dorazí s Queens of the Stone Age, nachystají si pro nás obě zpřátelené sestavy třebas i nějakou společnou momentku na jednom pódiu?” Pár měsíců na to známe odpověď. Nikoliv. Vyjma občasných zmínek v průběhu svých bloků se kapely naopak plně soustředily na představení svých aktuálních desek a pokud už mělo dojít na bonbónky, sahalo se po běžně nehraných raritách či spontánních improvizacích. Při letmém pohledu na brazilské setlisty se ale vlastně nabízí ještě jedno vhodné spojení, a to “sázka na jistotu”.

Foo Fighters @ Allianz Parque, São Paulo, BRA (27. 2. 2018)

Run / All My Life / Learn to Fly / The Pretender / The Sky Is a Neighborhood
Rope / Sunday Rain / My Hero / Breakout / žádost o ruku / Under Pressure
Monkey Wrench / Times Like These / Generator / Best of You / Dirty Water
Everlong / vlog Chada ‘Yetiho’ Warda

Hned čtyři z pěti vystoupeních Davea a spol., která postupně zaplnila svatostánky v Rio de Janeiru, São Paulu, Curitibě a Porto Alegre, totiž nabídla velmi podobný (pokaždé téměř tříhodinový) průběh – úvodní explozi s Run, navíc posílenou o trio All My Life, Learn to Fly a The Pretender, následovaly zhruba v polovině večera už zažité cover-perličky jako Under My Wheels nebo Under Pressure (včetně střídání Taylora a Davea za bicími), načež se závěrem programu obvykle vlnila davy dvojice hitů This Is a Call a Everlong. Výjimkou samozřejmě musela zůstat druhá noc v saopaulském Allianz Parque, jež na tu předešlou navázala jen o čtyřiadvacet hodin později a větší přeskupení skladeb bylo téměř povinností.

Foo Fighters během show v Curitibě (2. 3. 2018)

Jak ale u Foo Fighters všichni dobře víme: I kdyby měla na každém z jejich koncertů zaznít sestava písní jako přes kopírák, výsledkem nikdy nebude totožná show. Ani tentokrát kapela neváhala ozvláštnit probíhající vystoupení nepřeberným množstvím improvizací, předělávek či rovnou kombinací obojího – viz povedená směska Lennonovy Imagine a Jump od Van Halen, z níž vznikl i menší teaser na letní fázi turné. A když už se případně využily i takové speciality jako Generator (poprvé od srpna 2017) nebo znovunasazené Wheels s Make It Right, pořád tu ještě bylo publikum a jeho papírové vzkazy.

I proto si ostatně bude jistý zamilovaný pár navždy pamatovat společné setkání se skupinou v São Paulu, obdobně jako fanoušek Lucas svou chvíli slávy na stejném místě.

 

Foto: Foo Fighters, Marcos Hermes/Divulgação, Aline Krupkoski, Rogério Grassia/Wiki Metal, Lucas Sarzi/Tribuna

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! ;)


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑