Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Dave Grohl během vystoupení Foo Fighters v Milton Keynes

Publikováno 7. 12. 2015 | 20:59 | Tomáš Hajduk

0

Foo Fighters sbírají nominace na hudební ceny

AKTUALIZOVÁNO Šanci získat ocenění za úspěšné počiny má kapela nejen vzhledem ke studiovému albu Sonic Highways, ale i díky stejnojmenné dokumentární sérii či své značce jako takové.

Už před pár dny se Foo Fighters objevili v přehledu oznámených nominací druhého ročníku britských BBC Music Awards, kde se 10. prosince 2015 budou moci ucházet o prvenství v kategorii Mezinárodní interpret roku. Nebude to však nic jednoduchého – silnými protivníky totiž jsou Hozier, Major Lazer PrinceTaylor Swift a zpěvák vystupující pod pseudonymem The Weeknd.

Přímý přenos vyhlášení, jenž zcela jistě zůstane bez přímé účasti členů kapely, odvysílá z birminghamské Genting Areny televizní stanice BBC One nebo BBC Radio 2.

Únorové Grammy se dvěma nominacemi

Tím však šance pro Davea a spol. rozhodně nekončí – mediální koncern BBC Music dnes totiž s obsáhlou soupiskou nominovaných následovali také pořadatelé prestižních cen Grammy. V jejich případě si kapela na výsledky sice počká o něco déle (vyhlášení 58. ročníku proběhne 15. února 2016 v Los Angeles), ale zase má příležitost hned dvojnásobnou. Konkrétně se o gramofonek může směle ucházet Something From Nothing, jakožto jedna z vyvolených písní kategorie Nejlepší rockový počin a spolu s ní, v kategorii Nejlepší hudební film, i osmidílný dokumentární projekt vzešlý z dílny Foo Fighters a HBO – Sonic Highways.


Ať už to s oběma variantami dopadne při slavnostním únorovém večeru jakkoliv, rozhodně se nemusíme se bát, že by se při něm snad pánové z kapely cítili jakkoliv nesví. Stačí si připomenout třeba fenomenální úspěch alba Wasting Light v roce 2012 (a triumf písně Walk v první zmiňované kategorii) nebo předloňské “zlato” pro Sound City, další režijní dílko Davea Grohla a je jasné, že pro nic podobného není důvod. I tak ale samozřejmě držíme palce! 🙂

Přehled všech spolunominovaných skladeb a titulů zjistíte níže.

Nejlepší rockový počin

Don’t Wanna Fight (Alabama Shakes)
What Kind of Man (Florence + The Machine)
Something From Nothing (Foo Fighters)
Ex’s & Oh’s (Elle King)
Moaning Lisa Smile (Wolf Alice)

Nejlepší hudební film

Mr. Dynamite: The Rise Of James Brown (James Brown)
Sonic Highways (Foo Fighters)
What Happened, Miss Simone? (Nina Simone)
The Wall (Roger Waters)
Amy (Amy Winehouse)

 

AKTUALIZOVÁNO (13. 12. 2015 20:15): První příležitost v podobě BBC Music Awards zůstala ze strany Foo Fighters neproměněna, cenu v kategorii Mezinárodní interpret roku si odnesla zpěvačka Taylor Swift.

AKTUALIZOVÁNO (16. 2. 2016 23:45): Bohužel, ani v případě cen Grammy nebyla kapela úspěšná. Více informací nabízí aktualita.

Titulní foto: Eventlist.com

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑