Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Logo projektu 7-inches for Planned Parenthood

Publikováno 12. 4. 2017 | 17:24 | Tomáš Hajduk

0

Foo Fighters součástí kolekce na podporu Planned Parenthood

Kapela se s řadou dalších hudebníků, komiků a moderátorů připojila k projektu 7-inches for Planned Parenthood, jehož peněžitý výtěžek podpoří globální organizaci čelící nedávnému zrušení státního financování prezidentem Donaldem Trumpem.

Planned Parenthood se zaměřuje na sexuální vzdělávání a plánování rodiny. Jejím hlavním posláním je dlouhodobý boj za rovnoprávnost žen (zejména v oblasti rodičovství a rodinných otázkách), právo na interrupci či podpora v rovině zdraví a sexuální osvěty (ať už jde o vyšetření rakoviny, testy na pohlavní nemoci nebo třeba o speciální programy pro náctileté). Ačkoliv ještě na přelomu roku mohla instituce i přes sílící tlak amerických republikánů spoléhat na pravidelné státní příspěvky, už v druhé polovině ledna bylo rázem všechno jinak. Pouhých několik dní po své inauguraci totiž čerstvě nastoupivší prezident Spojených států podepsal mimo jiné i exekutivní příkaz, jímž zablokoval prostředky pro mezinárodní organizace, které vykonávají potraty, anebo o nich jen informují.

Box set sedmipalcových vinylů na podporu organizace Planned Parenthood

Nejen Planned Parenthood, ale i mnoho dalších obdobných uskupení je tedy od tohoto momentu odkázáno zejména na aktuálně mimořádně štědrou podporu ze strany soukromých dárců a pomoc několika desítek zemí Evropy, Ameriky a Asie. Pozadu však nehodlá zůstat ani nemálo známých tváří z kulturních a uměleckých sfér – už při masivních protestech během Trumpovy inaugurace se přímo v ulicích nesouhlasně vyjadřovali třeba herci Alec Baldwin, Robert De Niro či producent a režisér Michael Moore. Nyní se pod hlavičkou Planned Parenthood Action Fund hlásí o slovo jak Foo Fighters, tak i hudebním fanouškům rovněž známé tváře jako Chvrches, Bjork, Sleater-Kinney, John Legend, Common, Feist, St. Vincent a Mary J Blige či komiky zastupující Sarah Silverman, Zach GalifianakisJenny Slate.

“Zákonodárci s extrémními názory se usilovně snaží o ukončení činnosti Planned Parenthood,” vysvětlil dle serveru Rolling Stone kreativní tým stojící za čerstvým projektem. “Pokud se jim něco takového podaří, milióny Američanů přijdou o přístup k základním zdravotnickým službám, včetně testů a léčby sexuálně přenositelných nemocí, antikoncepce nebo životy zachraňujících screeningů nádorových onemocnění. 7- inches for Planned Parenthood je reakcí na tuto hrozbu.”

Umělci, kteří svou tvorbou přispěli do chystaného kompletu, jeho prostřednictvím nabídnou převážně nový, raritní či nikdy nevydaný materiál (co konkrétně to bude v případě Foo’s teprve zjistíme). Skladby by v nadcházejících týdnech měly být uvolněny nejprve v digitální formě, fyzický box set sedmipalcových desek pak bude následovat o něco později. Jakmile budou známy bližší detaily, upřesnění na webu samozřejmě nebude chybět. Už nyní je však jasné, že k rukám neziskové organizace zamíří z prodeje nabízených formátů rovných sto procent výtěžku.

Oznámení nové obsáhlé kolekce zároveň doprovodil i povedený klip, ve kterém se zpěvačka St. Vincent s Johnem Legendem společně pustili do předělávky slavné balady Lovin’ You od Minnie Riperton – výsledek můžete zhlédnout níže.

 

Foto: 7-inches for Planned Parenthood

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑