Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Publikováno 1. 3. 2014 | 20:06 | Tomáš Hajduk

Foo Fighters – This Is a Call (Glastonbury 1998)

V některých médiích se začíná čím dál tím hlasitěji mluvit o návratu Foo Fighters na slavný hudební festival Glastonbury. Jaké ale bylo první a zatím poslední vystoupení kapely na jedné z nejvýznamnějších hudebních akcí?

Pro Glastonbury už jsou to přeci jen poněkud fousaté vzpomínky: když se na hlavní stage objevil Dave Grohl se svojí družinou, psal se pátek 26. června 1998. A jak už to tak v anglickém Piltonu během festivalu častokrát bývá, na davy brodící se bahnem zrovna padaly řádné trakaře. Že by snad měla průtrž mračen jakkoliv ovlivnit návštěvu pod pódiem se ale v žádném případě nepotvrdilo. Právě naopak, opravdu ne dvakrát přívětivé podmínky jakoby publikum spíše až nezvykle spojily v jednu, koncert bezmezně si užívající masu.

Skupina, tehdy stále ještě hrající s kytaristou Franzem Stahlem, během svého setlistu předvedla celkem 15 skladeb z obou svých, v daném roce již vydaných desek a jednu cover verzi k tomu (konkrétně šlo o Gas Chamber od punkrockové party Angry Samoans). Záznam závěrečné This Is a Call zobrazuje v podstatě už jen následky promáčené, ale zároveň naprosto elektrizující atmosféry celého odpoledne, na které mimochodem do dneška vzpomíná většina tehdy přítomných fanoušků jako na stále nepřekonanou show.

Stačila jediná návštěva Glastonbury, aby se Foo Fighters stali jednou z nejžádanějších formací pro další festivalové ročníky. Velkého návratu na místo činu v podobě glastonburské Pyramid stage by se fanoušci mohli konečně dočkat až nyní, po dlouhých 16 letech. Pokud se tak opravdu stane, repete si zcela jistě nenechají ujít ani již zmínění pamětníci úspěšné premiéry – protože co kdyby náhodou do už tak nabušené sestavy hitů znovu zapršelo?

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! ;)


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑