Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Dave Grohl vystupoval se zlomenou nohou na originálním trůnu

Publikováno 20. 6. 2016 | 14:03 | Tomáš Hajduk

0

Foo Fighters u soudu. Důvodem jsou loňské odvolané koncerty

Zrušení části vystoupení Foo Fighters v loňském roce bude mít zřejmě soudní dohru. Kapela se totiž rozhodla podat žalobu na několik pojišťovacích společností a agentů s tím, že jim dané subjekty po odvolání těchto akcí nevyplatily řádná odškodnění.

Žaloba, jež 13. června obdržel americký soud, konkrétně zmiňuje celkem tři koncerty, které musely být odvolány po loňském Grohlově pádu z pódia ve švédském Göteborgu a spolu s nimi také další čtyři, neuskutečněné vzhledem k vražednému běsnění teroristů v hlavním městě Francie.

Sami Foo Fighters vysvětlují hájení soudní cestou prostě – skupina měla u všech pojišťovacích institucí (konkrétně zmiňme například britskou organizaci Lloyd’s of London či makléře Robertsona Taylora, jehož najala americká společnost Integro) smluvenu klauzuli, jejíž součástí bylo ošetření jak možnosti zranění, tak i případného teroristického činu. Pojišťovatelé však tyto pohledávky, vycházející ze smluvně daného krytí ztrát, odmítli zaplatit. Naopak – subjekty se dle žaloby cíleně snažily najít důvody, díky kterým by vyplacení financí mohly výrazně omezit.

Kapela proto věří, že dle uvedených faktů jsou jak zamítnutí výplaty, tak i zmiňované vypočítavé kroky pojistitelů neoprávněné a na prostředky vzešlé ze zrušení koncertů v Turíně, Paříži, Lyonu a Barceloně má neoddiskutovatelný nárok. Totéž se týká i termínů, jejichž odvolání zapříčinila Daveova zlomenina během göteborského vystoupení loni v červnu – dodejme, že celkem se rušilo sedm koncertů, včetně například dvou akcí ve Wembley či velmi očekávaného představení Foo’s na festivalu Glastonbury.

Vývoj tohoto sporu a snahu Foo Fighters o uhrazení vzniklých škod, spolu s poplatky za právní zastoupení, budeme samozřejmě sledovat i nadále.

Titulní foto: BBC

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑