Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters v londýnských studiích BBC tak, jak je zachytil Rufus Taylor

Publikováno 10. 9. 2014 | 18:30 | Tomáš Hajduk

0

Foo Fighters v Británii: čtyři koncerty i nahrávání pro BBC

AKTUALIZOVÁNO Kdepak, Foo Fighters ve Velké Británii rozhodně nezahálí. Už během včerejšího dne se objevovaly zprávy, že kapela nahrává ve studiích BBC, dnes ji pak čeká první z celkem tří menších klubových koncertů.

Celé šílenství fanoušků ze Spojeného království vlastně odstartovalo ještě minulý týden v pátek, kdy Foo Fighters pověsili na Twitter krátkou zprávu, že by “byla škoda v Británii odehrát jen jedno vystoupení”. Tím jediným koncertem měli pánové pochopitelně na mysli už delší dobu potvrzenou zavírací show Invictus Games, která se v londýnském Olympijském parku uskuteční tuto neděli. Další záblesk do temnoty očekávání pak od kapely následoval až začátkem tohoto týdne, a to další porcí tweetů. „Fakt jste nám chyběli. Teď už si ale během tohoto týdne dejme tři klubové akce,“ naznačil nejprve první z nich. Už o pár hodin později ale bylo jasno – na sociálních sítích se objevil plakát propagující vystoupení jistých nadějných The Holy Shits (zasvěcení vědí), kteří by se měli ukázat v brightonském klubu Concorde 2. Jakmile pak příznivci před zmiňovaným podnikem objevili tři obří tourbusy, nepochyboval už snad nikdo. To ostatně ukázal i bleskový prodej vstupenek – fuč byly za pouhé čtyři minuty.

Foo Fighters se jako The Holy Shits představí v Brightonu

Průběh doslova pátrací akce ale nakonec nepřinesl jen toužebně očekávané místo činu. Postupně se totiž z různých zdrojů ukázalo, že Foo Fighters na ostrovech rozhodně nezanedbávají ani propagaci pro svou novou placku Sonic Highways, jíž se nám v celé kráse pochlubí 10. listopadu. Tak třeba Rufus Taylor (mimochodem syn Rogera Taylora z Queen) na svém Instagramovém účtu včera uveřejnil snímek poctivě nahrávající skupiny s více než vypovídajícím komentářem: Foo Fighters si to na dnešních BBC Sessions neskutečně dávali.” Ač se nám to třeba ještě ani nezdá, děje se to. A ve velkém to vypukne už zatraceně brzy.

V úterý si na slavnostní recepci s Foo Fighters pohovořil i britský princ Harry

Co do rozsahu “britské koncertní šňůry” ale máme v podstatě jasno. Na dnešní Brighton by podle webu klubu měla hned zítra navázat show v londýnském House Of Vans, kam mimochodem část diváků nejspíše dorazí zcela zdarma – vybraní šťastlivci, kteří si pořídili osmou řadovku v oficiálním obchodu Foo Fighters, totiž byli e-mailem osloveni s možností vyblokovat si bezplatné vstupenky. Důvod? Poděkování za předobjednávku.

Třetí zastávka skupiny je pak prozatím zahalena zcela stejnou rouškou tajemství, jako v případě jejich předchůdkyň, obecně se ale předpokládá, že Foo’s stihnou i poslední klubovou párty ještě před nedělními hrátkami pro šestadvacet tisíc diváků. To už ale bude nejspíše opravdu závěrečný chod pro každého fanouška hodně vydatného týdne. Nejspíš. Nepředbíhejme 😉

AKTUALIZOVÁNO (12. 9. 2014 16:05): Třetí klubový koncert Foo Fighters proběhne v pátek 12. září v londýnské Islington Assembly Hall, po upřesnění kapelou bylo opět vyprodáno během několika málo minut. Report z večera samozřejmě přineseme následně.

Foto: Rufus Taylor/Instagram, Chris Jackson/Getty Images

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑