Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters odehrají v britském Frome klubový koncert, odvysílají jej i online

Publikováno 23. 2. 2017 | 22:29 | Tomáš Hajduk

0

Foo Fighters v Británii odehrají klubový koncert, nabídnou jej živě

AKTUALIZOVÁNO Program kapely na britských ostrovech konečně získal reálné kontury. Foo Fighters vystoupí v pátek v anglickém Frome, přímý přenos show zároveň odvysílá jejich oficiální web.

Zatímco poslední doplnění prezentace FooFighters.com ještě žádné vysvětlení o činnosti skupiny směrem ke Spojenému království neposkytlo, čtvrteční indicie už v tomto směru byly výrazně jednoznačnější. Po internetu totiž začaly kolovat snímky zachycující Davea Grohla na afterparty proběhlých Brit Awards a vzhledem k tomu, že se v podobných reáliích s fanoušky několikrát ochotně zvěčnil i Chris Shiflett, bylo jasno – kompletní kapela z Los Angeles skutečně přiletěla do Londýna a téměř určitě nikoliv pouze kvůli strohému oznámení účasti na Glastonbury!

Dave Grohl na afterparty Brit Awards (22. 2. 2017) Chris Shiflett s fanouškem v Londýně (23. 2. 2017)

Tuto dedukci poté definitivně stvrdily další dvě, tajenku odkrývající nápovědy. S důležitým oznámením nejprve přispěchal hudební klub Cheese and Grain, jenž lze na mapě dohledat ve městě Frome, ležícím v anglickém hrabství Somerset (přibližně 180 kilometrů od Londýna). Na svém facebookovém profilu návštěvníky upozornil, že vzhledem ke konání uzavřené akce bude objekt během pátku celý den uzavřen a k dispozici nebudou žádné vstupenky ani asistence od provozovatelů. Pochopitelně – ti se budou plně věnovat šťastným fanouškům, kteří obdrželi od Foo Fighters pozvání na uzavřené vystoupení a zamíří právě do tamějšího velkého sálu pro několik stovek lidí.

Čím ta jistota, že sdělení souvisí zrovna s Davem a spol.? Inu.. i samotná pozvánka, jež vybraní příznivci obdrželi e-mailem ve čtvrtek, navečer unikla online. “Obelisk Airlines vás vítají na palubě, detaily naší cesty čtěte pozorně níže,” hlásá uveřejněný text, dále podrobně popisující trasu ke zmiňovanému koncertnímu prostoru.

Z Frome do celého světa

Velmi potěšujícím zjištěním je samozřejmě soulad naplánované uzavřené akce s odpočtem probíhajícím na webu kapely – jakmile časový údaj na načítané virtuální obrazovce opanují samé nuly (24. února ve 20.45 hodin našeho času), i my se budeme na 99 procent moci po internetu přenést do Cheese and Grain a sledovat (snad) kompletní odčinění zrušených koncertů v Británii z června 2015 (důvodem bylo Grohlovo zranění po pádu z pódia během vystoupení v Göteborgu). Pokud navíc během večera zazní očekávané potvrzení účasti Foo Fighters na Glastonbury, bude to ta nejlepší pomyslná třešnička celého dobrodružství posledních dnů.

 

Foto: Repro Foo Fighters Czech & Slovak Fans, Tom Burris/Instagram, Paul Paterson/Instagram

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑