Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Témata 10 Years of Scrobbling služby Last.fm

Publikováno 29. 12. 2012 | 20:02 | Tomáš Hajduk

0

Foo Fighters v desítce nejoblíbenějších interpretů služby Last.fm

Hudební portál Last.fm zveřejnil u příležitosti svého desátého výročí žebříčky nejoblíbenějších písní a interpretů, Foo Fighters se v druhém z nich dostali do první desítky.

Uživatelé Last.fm si mohou vytvořit hudební profil posloucháním své hudební sbírky v používaném přehrávači s nainstalovaným pluginem, nebo posloucháním Last.fm rádia. Přehrané písničky se ukládají do databáze, ze které se sestavují žebříčky a hudební doporučení.

Speciální stránka 10 Years of Scrobbling zobrazuje přehledně, na základě reálného počtu posluchačů řazené žebříčky stovky nejoblíbenějších skladeb i umělců za celých deset let fungování služby.

Foo Fighters si v letech 2002 – 2012 nevedli vůbec špatně: mezi interprety bychom kapelu nalezli na 10. příčce s celkovým počtem 3 368 743 posluchačů. Za sebou nechala i takové velikány, jako kupříkladu Queen (12. místo), The Rolling Stones (15.), The Beatles (18.) nebo U2 (19.), naopak “podlehla” britským Muse (9.), Nirvaně (7.), Red Hot Chili Peppers (3.), Radiohead (2.) a jedničce, kterou se stali Coldplay.

V žebříčku nejoblíbenějších interpretů Last.fm se Foo Fighters umístili desátí

V konkrétních skladbách můžeme Foo Fighters poprvé zaznamenat téměř přesně v polovině žebříčku – na 52. pozici se umístila Everlong s 971 066 posluchači. Do stovky se ještě na 70. místě v pořadí dostala The Pretender (915 757 posluchačů) a na 88. příčce Best Of You (870 299 posluchačů). Vcelku jednoznačným číslem jedna se stala s 1 559 399 uživateli Smells Like Teen Spirit od Nirvany.

Kompletní přehled statistik, včetně možnosti filtrování podle žánrů nebo některých zemí naleznete zde.

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑