Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Dave Grohl při koncertu Foo Fighters v Londýně (19. 9. 2017)

Publikováno 20. 9. 2017 | 23:51 | Tomáš Hajduk

0

Foo Fighters v The O2? Chaos u vchodů a Astley opět na scéně

Dlouho vyhlížené “regulérní” vystoupení kapely na Britských ostrovech v úterý opět sneslo měřítko stoprocentní show, kterou však z menší části velmi nepříjemně ovlivnily nejasnosti se vstupenkami a z toho plynoucí zklamání několika stovek příznivců nevpuštěných do prostor arény.

Stejně jako při sobotním tajném koncertu v Barceloně Foo Fighters rozjeli svou tříhodinovou soupisku naplánovaných písní pěkně od podlahy. Vřavu pod pódiem zajistily hned startovací I’ll Stick Around s All My Life, o něco klidnější Learn to Fly poté opět následovaly dvě zástupkyně dost možná budoucí desky číslo jedna (nejen) na britském trhu – The Sky Is a Neighborhood a La Dee Da.

První odklon od “španělské” stopy z minulého týdne si diváci užili až se závěrem Rope, jíž formace prodloužila o krátkou pasáž skladby Black Magic Woman od Carlose Santany, načež se dostala ke slovu také cover verze Tie Your Mother Down, jednoho z velkých hitů domácích Queen. Oproti deset let starému vystoupení Foo’s na stejném místě, kdy po boku Davea a spol. na pódiu excelovali právě i královniny reprezentanti Roger Taylor a Brian May, tentokrát na podobnou výpomoc nedošlo.

+ Potvrzený setlist
I’ll Stick Around
All My Life
Learn to Fly
The Sky Is a Neighborhood
La Dee Da
The Pretender
These Days
Rope (s částí písně Black Magic Woman od Carlose Santany)
Tie Your Mother Down (cover písně Queen)
Cold Day In the Sun
Congregation
Walk
Dirty Water
Make It Right
My Hero
Breakout
Skin and Bones
This Is a Call
Run
White Limo
Arlandria
Times Like These
Sunday Rain
Monkey Wrench
Never Gonna Give You Up (+ Rick Astley)
Best of You
Everlong

Speciální hosty si Foo Fighters ze svých rukávů skutečně netahali – velkou část večera raději (téměř) nacpané londýnské aréně opakovaně dávali najevo, že si už po několik dnů může z reproduktorů vychutnávat jedenáctku zbrusu nových písní. Platilo to i po takříkajíc povinné Walk, kdy kvality Concrete and Gold přibližovaly také Dirty Water a Make It Right (naživo vystřihnutá vůbec poprvé) či ještě později úderná Run s Hawkovými vokály oplývající Sunday Rain.

Foo Fighters @ O2 Arena, Londýn, UK (19. 9. 2017)

I’ll Stick Around / All My Life / Learn to Fly / The Sky Is a Neighborhood
La Dee Da / The Pretender / Tie Your Mother Down / Dirty Water
Make It Right / My Hero / Run / Times Like These
Sunday Rain / Never Gonna Give You Up (+ Rick Astley) / Everlong

Když už se pak zdálo, že by pravděpodobně poslední letošní zastávka kapely na území Evropy měla finišovat bez jakéhokoliv speciálního bonbónku, nadešel čas pro nástup Ricka Astleyho a nabušené verze jeho ikonické Never Gonna Give You Up, jež si celá sestava poprvé spontánně vyzkoušela při tokijském vydání festivalu Summer Sonic letos v srpnu (video najdete tady). Trojkombinace spolu s Best of You a rozlučkovou Everlong pochopitelně zafungovala na výbornou a většině přítomných definitivně vryla do hlav trvalou vzpomínku na další z rockových zážitků.

Když nadšení před koncertem vystřídá zklamání

Raději zapomenout by po zkušenosti z prostor před arénou nejspíše naopak chtělo hned několik stovek fanoušků, kteří si vysněné lístky na show Foo Fighters pořídili prostřednictvím některého z přeprodávajících serverů. Ačkoliv organizátoři i sama kapela dopředu upozorňovali, že u vstupu do haly budou důsledně ztotožňováni vlastníci vstupenek a dojde k porovnání jejich osobních údajů s někdejší objednávkou u oficiálního prodejce AXS, nemálo příchozích zůstalo zaskočeno už jen informací, že je nutné mít k dispozici svůj osobní doklad.

Obří fronta a zmatky před vystoupením Foo Fighters v Londýně (19. 9. 2017)

Absurdní situaci, kdy se majitelé vstupenek “z druhé ruky” museli namísto očekávané show otočit a vrátit do svých domovů, Foo’s krátce po show okomentovali následujícím prohlášením.

“Foo Fighters, společnost SJM a The O2 jsou rozčarováni a zklamáni faktem, že i navzdory jejich nejlepším úmyslům a snahám padly vstupenky na včerejší show do rukou bezohledným přeprodávajícím agenturám. Tento stav bohužel znamenal, že menší počet fanoušků, kteří si od těchto prodejců pořídili v daný moment už neplatné lístky, nebyl vpuštěn na vyprodané vystoupení.. Foo Fighters, SJM a The O2 důrazně doporučují a upřímně věří, že všichni příznivci v budoucnu dají přednost pořízení vstupenek z legitimních serverů tak, aby nebyli připraveni o své těžce vydělané prostředky.”

Organizace SJM, promotér proběhlé akce, zároveň dodal: “Fanoušci, kteří si z našich oficiálních pokladen odnášeli vstupenky na vystoupení, museli souhlasit se skutečností, že je kupují na své jméno. V žádném případě nešlo o rozhodnutí na poslední chvíli, aplikováno bylo naopak od samotného počátku předprodeje. Opatření jsme zavedli proto, abychom co nejvíce předešli přeprodeji vstupenek za několikanásobné, vyděračské částky.”

 

Foto: Jamie MacMilan/CLASH, Paul Honey/Twitter

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑