Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Propagační snímek Foo Fighters (2020)

Publikováno 28. 4. 2020 | 17:56 | Tomáš Hajduk

0

Foo Fighters za časů pandemie? Oslavy výročí se odkládají

V souvislosti s rozšířením virové choroby covid-19, kterou nás už nějaký ten týden po celém světě “oblažuje” koronavirus SARS-CoV-2, se postupně vyvíjí také nutné kroky ze strany umělců. Nikterak veselé, avšak samozřejmě pochopitelné informace hlásí i Foo Fighters, jejichž pětadvacátiny připadají právě na letošní, zatím hodně prazvláštní přestupný rok.

Lékaři bez hranic proti covid-19

Pojďme to tedy vzít postupně, pěkně od zpráv nejméně veselých..

D.C. JAM nebude

Velkolepá pařba Foo Fighters, na níž se pro americký Den nezávislosti těšil stadión FedExField, byla zrušena bez náhrady. Kromě vystoupení řady hostů jako Chris Stapleton, Pharrell Williams, The Go-Go’s, Band of Horses, Durand Jones & The Indications nebo The Regrettes měl D.C. Jam nabídnout také pestrý doprovodný program, včetně nepřeberného množství her a atrakcí.

Tak třeba jindy a v jiném složení..

Koncerty? Americké (snad) na podzim, evropské za rok

Při pohledu na aktuální počty lidí, jenž nové virové onemocnění přímo zasáhlo, je logické, že o jakýchkoliv hromadnějších akcích nebude možné uvažovat ještě minimálně po několik měsíců. A jak to vypadá v případě plánovaných koncertů Foo’s?

Propagační snímek Foo Fighters k turné pro rok 2020.

Většina z dubnových, respektive květnových vystoupení americké šňůry je přeložena na letošní říjen a prosinec. Festivaly Something In the Water, New Orleans Jazz & Heritage a Boston Calling byly pro rok 2020 zrušeny a zatím není zřejmé, zda se totožná sestava umělců na jejich pódiích sejde i při ročníku následujícím.

Ještě déle si pak na návrat kapely počká starý kontinent – dosud oznámené show skutečně proběhnou během června.. avšak až roku 2021.

Co situace znamená pro nové studiové album?

Společného juchání s Foo Fighters na stadiónech či přírodních plochách se sice ještě nějakou dobu nedočkáme, desátou řadovou desku bychom ale jako určitou formu útěchy brali stoprocentně.

Jak už víme od poloviny února, další placka z dílny Davea a spol. je dokončená a prakticky nachystaná k servírování. Že by zamýšlené plány pro její vydání mělo výrazněji ovlivnit kupříkladu odložení koncertů či složitější distribuce fyzických nosičů se snad není třeba obávat.

Vydání desátého studiového alba Foo Fighters se blíží ...

Zůstaňme doma, myjme si ruce

Zrovna dvakrát veselé zprávy to vskutku nejsou. I během doby pandemické (a za časů internetových) se ale najdou také světlejší chvilky, které nám mohou dodat energii do dalších dnů a alespoň na chvilku přehodit výhybku z každodenní rutiny homeofficů.

Stačí se začíst v pravdivých příbězích Davea Grohla na Instagramu, vzpomenout na legendární show Foo’s z londýnského Hyde Parku, kterou sama kapela před pár dny umístila na YouTube nebo si zapět s Davem, Taylorem a zhruba dvacítkou dalších hvězd v nové verzi Times Like These.

Přejme si, ať je už jen lépe a lépe. It’s times like these we learn to live again..

 

Foto: Foo Fighters

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! ;)


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑