Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters při natáčení v EastWest Studios (Leden 2018)

Publikováno 10. 1. 2018 | 21:07 | Tomáš Hajduk

0

Foo Fighters znovu ve studiu. Co mají v plánu tentokrát?

AKTUALIZOVÁNO Jak se zdá, Dave a spol. se ani během delší lednové koncertní přestávky nehodlali zavřít ve svých domovech a užít si několik dnů klidu. Hned dva různé zdroje nám v posledních dnech odtajnily překvapující informaci, že kapela pouhé čtyři měsíce po vydání alba Concrete and Gold znovu obsadila nahrávací prostory EastWest Studios a potají pracovala na dosud neznámém projektu.

První náznak další vlny společného tvoření nejprve na vlastním instagramovém účtu odtajnila Samantha Sidley, jedna z doprovodných vokalistek Foo’s pro stále ještě probíhající turné. Dle upozornění serveru FooArchive.com její “příběhový” feed zničehonic rozšířily rovnou dvě fotografie z Los Angeles, navíc doplněné o všeříkající vzkaz: “Ve studiu s Foo Fighters. Právě dneska!”

Snímek Samanthy Sidley z nahrávání s Foo Fighters (Leden 2018)   Snímek Samanthy Sidley z nahrávání s Foo Fighters (Leden 2018)

Takovéto zjištění by samo o sobě ještě nemuselo znamenat žádné velké natáčecí manévry, kdyby však Sidley na jednom z těchto snímků nezachytila i konkrétní pracoviště – izolovanou kabinu. Jak ve svém článku správně podotýká web FooFightersLive.com, už samotné užití takovéto výbavy slibuje, že na programu kapely patrně nebyla pouhá zkouška, nýbrž spíše poctivé natáčení blíže neupřesněného materiálu.

Foo Fighters při natáčení v EastWest Studios (Leden 2018)

Jistě, stále jsou to domněnky. Ovšem vzhledem ke včerejšímu vývoji těžko zcela liché. K podílu na momentálně realizovaných plánech Foo Fighters se totiž na Twitteru tak trochu přiznal i zvukový technik a producent Marc Urselli. Trojnásobný vítěz cen Grammy (za spolupráci s jazzovým kytaristou Les Paulem a zpěvačkou Lilou Downs) ve svém příspěvku zvládl odhalit nejen čtveřici ještě podrobnějších fotografií, ale také fakt, že kapela znovu tvoří dle starých obyčejů: “Ve studiu v L.A. pracuji s momentálně nejlepší rockovou sestavou – Foo Fighters. Jaká to čest a pocta! Skvělí hudebníci, úžasní lidé a nakopnutí rockeři. Všechno natáčíme najednou, pohromadě ve velkém sále – přesně tak, jak nahrávky vznikaly kdysi.”

Bude finálním produktem další album?

S přihlédnutím k malému časovému rámci, jenž si Foo’s pro nahrávání nejspíše dokázali vyhradit nebo také pro skutečnost, že poslední titul svým fanouškům nabídli jen před několika měsíci, pravděpodobně nelze očekávat blízké vydání regulérní řadové desky. Ve hře však přesto zůstává spousta možných směrů – co třeba nová píseň pro filmový soundtrack? Překvapení alá EP Saint Cecilia? Nebo snad znovu půjde o základní stavební kameny pro nějakou specialitku z mysli Davea Grohla? Doufejme, že více se dozvíme už zanedlouho.

 

AKTUALIZOVÁNO (13. 1. 2018 19:10): Bubeník Taylor Hawkins v pátečním vydání pořadu Joney’s Jukebox (na vlnách losangeleské rádiové stanice 955KLOS) upřesnil, že kapela během výše zmiňované návštěvy studia EastWest natáčela předělávku jedné z písní sestavy T-Rex. Zatím nekonkretizovaná skladba by se měla objevit na chystané tribute kompilaci anglických rockerů. Celý záznam odvysílaného rozhovoru naleznete na tomto odkazu.

Taylor Hawkins, Chevy Metal a The Struts v pořadu Jonesy's Jukebox (12. 1. 2018)

 

Foto: Marc Urselli/Twitter, Samantha Sidley/Instagram, 955KLOS/Facebook

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! ;)


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑