Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Foo’s na Grammy bez ceny, Grohl i přesto hvězdou večera

Osmapadesátý ročník hudebních cen Grammy sice Foo Fighters nakonec žádné ocenění nepřinesl, zejména Dave Grohl ale o sobě dal i tak pořádně vědět.

Jméno kapely během slavnostního večera nezaznělo jak při vyhlašování Nejlepšího rockového počinu (triumf pro formaci Alabama Shakes a jejich Don’t Wanna Fight), tak ani v případě kategorie Nejlepších hudebních filmů (vítězství připadlo dokumentárnímu snímku o Amy Winehouse Amy). Šance na zisk jedné z cen v podobě toliko typického gramofonku byly v ten moment pro Foo Fighters sice ztraceny, její členy (po boku se svými polovičkami) to však evidentně nijak zvlášť netrápilo.

Výše uvedené platí zejména v případě Davea Grohla, který se snad už dopředu rozhodl, že si naplno užije každou sekundu hvězdného galavečera. Ještě před samotným začátkem hlavní části ceremoniálu se frontman připojil k přátelům z neworleanské Preservation Hall Jazz Band a Troyi “Trombone Shorty” Andrewsovi, aby společně naladili všechny přítomné nefalšovaným rozjásaným pochodem. A když pochod, tak rovnou napříč červeným kobercem, zákulisím i mezi diváky losangeleského Staples Center! “Chlapi z Preservation Hall Jazz Band si sesbírali nástroje a zamířili na pochod.. hrají rádi, a to kdykoliv je příležitost,” popisoval Dave v jednom z následných rozhovorů. “Rozhodli jsme se, že projdeme hledištěm, ale to byla akce maximálně na dvě minutky.. Sami pak proto přišli s nápadem, že bychom měli ještě chvíli pokračovat.”

Když už následně hudba s nádechem atmosféry New Orleans utichla a rozběhla se nejsledovanější část celého kolotoče, Dave Grohl tu byl znovu. Tentokrát stačil jen jeden krátký záběr kamer na to, aby opět zamířil na čelo celosvětových trendů sítě Twitter a stal se nejdiskutovanější postavou momentálního průběhu ceremoniálu. Proč? Inu.. režie přenosu Davea zabrala zrovna v momentě, kdy si spolu s manželkou Jordyn naplno užíval právě probíhající oslavu díla Lionela Richieho. Roztančený pár kvitující nestárnoucí All Night Long a Grohlův červený kelímek s neznámým obsahem si po internetu okamžitě vysloužil komentáře jako “tohle je živoucí duše rock’n’rollu” nebo “nejdokonalejší show večera, a to i bez pódia”. Kdo umí … 🙂

Dave Grohl s manželkou Jordyn si užívají skladbu Lionela Richieho

Do třetice se živě probíraný “nicest guy in rock” dostal ke slovu už díky scénářem pečlivě naplánovanému momentu, kdy na pódium uvedl superskupinu The Hollywood Vampires a její připomenutí v prosinci zesnulého Lemmyho Kilmistera. “Spousta z nás hraje rock’n’roll, ale jen někteří rock’n’rollem jsou. To je případ Lemmyho – rebela, outsidera. Byl jediný svého druhu, byl jedním ze způsobů života. To on byl Motörhead,” poznamenal Dave, ještě než parta v čele s Alice Cooperem, Joe Perrym a Johnny Deppem zahrála svou verzi Ace of Spades.

Kdo ví, možná i vzpomínka na svého nedávno odejdivšího přítele byla pro Davea Grohla impulzem, aby si jinak nablýskaný a pozérstvím nabitý večer užil po svém. Když člověk chvíli pozoruje jeho upřímnou, neskrývanou radost a nadšení z každé maličkosti, s klidem si může sám pro sebe v duchu říci: tady je svět ještě v pořádku. Keep on rockin’ all night long, drahý Dave!

Párty před Grammy nabídla spojení členů Nirvany a zpěváka Becka

Pokud byl pro Grohla slavnostní večer cen Grammy zejména jedním velkým večírkem, silnější pocity si zcela jistě odnesl díky společnému vystoupení s Kristem Novoselicem a Patem Smearem, na které došlo už v neděli během tradiční zahřívací párty. U příležitosti vzpomínky na Davida Bowieho se ke znovu zformované Nirvaně na pódiu připojil americký zpěvák Beck, načež celá sestava zahrála The Man Who Sold the World – skladbu, kterou kapela kolem Kurta Cobaina znovu přiblížila mladším generacím díky jejímu zahrnutí do setlistu legendárního koncertu MTV Unplugged. 

Foto: Valerie Macon/Getty, Danny Clinch Photography/Facebook, Repro Foo Fighters Crew Poland/Facebook, Kevin Winter/WireImage

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! ;)


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑