Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Dave Grohl při pochodu před vyhlášením 58. ročníku cen Grammy

Publikováno 2. 2. 2017 | 22:01 | Tomáš Hajduk

0

Nové sestava s Grohlem v čele na Grammy nevystoupí

AKTUALIZOVÁNO Před dvěma lety na pódiu vzdával čest talk show Davida Lettermana, o rok později zase, strhávajíc na sebe veškerou pozornost, šel do boje s novou řadovkou Foo Fighters. Letos se Dave Grohl měl na Grammy představit znovu, a to v hodně pestré společnosti hudebníků. Pořadatel však nakonec oznámil, že multižánrové vystoupení neproběhne.

Národní akademie hudebního umění a věd vydala ve čtvrtek, v návaznosti na původně zveřejněný program slavnostního večera, tiskové prohlášení, ve kterém se s spolu s agenturou AEG Ehrlich Productions omluvila fanouškům za “do světa předčasně vypuštěnou informaci”. Jak se totiž ukázalo, organizátoři k ohlášení účinkujících přistoupili ještě před vzájemným potvrzením účasti se slavnými jmény a nejspíše právě v případě Daveových plánů došlo k nesouladu.

Zda se Grohl na předávání 59. ročníku hudebních cen objeví v nějaké jiné roli zatím nebylo upřesněno.

Neobvyklí spoluhráči na Grammy? Pro Grohla nic nového

Nad původně ohlášeným vystoupením Davea Grohla s hiphopovým triem A Tribe Called Quest a rapperem Andersonem .Paakem. se vznášela celá řada otazníků a šlo je těžko odhadovat, do kterých žánrových vod hudebníci 12. února v losangeleském Staples Center hodlali “vyplout”. Frontman Foo’s si do svého deníčku každopádně mohl tak jako tak zapsat další, mimo Grammy nepříliš pravděpodobnou spolupráci. A že již obdobných spojení v rámci těchto významných a slavnostních večerů bylo poměrně dost!

Co do evidentní žánrové rozdílnosti je nutností vypíchnout zejména rok 2012, kdy si Foo Fighters střihli živý remix své skladby Rope s dýdžejem deadmau5em (video níže). Nezapomeňme ale ani na provedení The Pretender s Ann Marie Calhoun a My Grammy Moment Orchestra (2008, video) nebo Times Like These z roku 2004, kterou pomohl kapele zvolnit jazzový pianista Chick Corea (video).

Loňský rozjásaný pochod publikem, který Dave Grohl absolvoval s Preservation Hall Jazz Band a Troyem „Trombone Shorty“ Andrewsem, byl spíše milou vsuvkou pro přítomné v sále a jeho bezprostředním okolí. Letošek ovšem sliboval poněkud jiný šálek kávy, navíc pod dohledem diváků a fanoušků z celého světa. Škoda, třeba se odvázané show dočkáme při jiné příležitosti.

Poznámka: Živý přenos z předávání hudebních cen pravděpodobně i letos nabídne Česká televize, k dispozici znovu bude také stream na oficiálním webu Grammy. Jakmile dojde k rozřešení televizních variant pro ČR nebo SR, informaci se dozvíte na webu i sociálních sítích.

 

Foto: Valerie Macon/Getty

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑