Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Grohl s Hawkinsem přivítali Rush v rock ‚n‘ rollové síni slávy

Publikováno 13. 11. 2016 | 14:38 | Tomáš Hajduk

0

Grohl, Hawkins a Raskulinecz se ve studiu vrátili k ‘Overture’

Tak trochu ve stínu posledního dění kolem Foo Fighters zůstala skladba, která se objevila v obchodech jako předvoj výroční reedice kultovního alba kanadských Rush. Studiovou předělávkou Overture kapele opět vzdali hold Dave Grohl s Taylorem Hawkinsem a Nickem Raskulineczem.

Možná si ještě vybavíte více než tři roky staré živé provedení písně od totožné sestavy, kdy v parukách a typických kimonech tehdy uváděla Rush do rock ‚n‘ rollové síně slávy. Nyní se trojice k více než čtyř a půl minutové první části ikonické písně 2112 z roku 1976 navrátila, a to rovnou verzí z nahrávacího studia.

Živá Overture ze slavnostního večera rock ‚n‘ rollové síně slávy

Celá reedice, kterou Rush hodlají oslavit rovných 40 let od vydání stejnojmenné desky, se do prodeje dostane v různých formátech 16. prosince 2016. Až pětidiskový projekt nabídne kromě nově zremasterované původní řadovky a vystřižených pasáží z jejích příprav i hned několik předělávek, vzdávajících hold někdejším autorům – vyjma členů Foo Fighters se dále představí třeba Billy TalentA Passage to Bangkok, Alice In Chains s Tears, folkový zpěvák Jacob Moon se Something for Nothing a další. Bonusové DVD navíc přinese záznam čtyřicet let starého vystoupení rockových legend v newjerseyském Capitol Theatre plus pár bonusů k tomu – kromě rozhovoru s tvářemi Rush se můžeme těšit i na klip z natáčení Davea a spol.

Zatímco na zmiňované video ze studia se podíváme nejspíše až po vydání celého box setu, samostatnou Overture v audio formátech už můžeme získat z nabídky dosti obchodů a služeb – viz přehled níže.

Ke koupi v elektronické podobě: Google Play (30 Kč), iTunes (27 Kč/0.99 Eur)

K poslechu na streamovacích službách: Spotify, Hudba Google Play, Deezer

Titulní foto: Consequence of Sound

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! ;)


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑