Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Taylor Hawkins a Dave Grohl uvádějí Rush do rock 'n' rollové síně slávy

Publikováno 19. 4. 2013 | 19:35 | Tomáš Hajduk

0

Grohl s Hawkinsem přivítali Rush v rock ‘n’ rollové síni slávy

Kanadská skupina Rush se během včerejšího slavnostního večera dočkala uvedení do rock ‘n’ rollové síně slávy, mezi nesmrtelnými je uvítali Dave Grohl s Taylorem Hawkinsem.

“Kdy se stali Rush cool, dop*dele?” zeptal se Dave hned v úvodu několikaminutového proslovu a o několik chvilek později si sám i odpověděl: “Je to kapela, která zůstala sama sebou. Bez ohledu na to, jak nudní někomu připadali. Rush byli cool vždycky,” popsal. Taylor zas během svého segmentu nezapomněl vyzdvihnout kvality Neila Pearta, bubeníka Rush pověstného svou špičkovou technikou. “Nejenom že byl tím nejbáječnějším bubeníkem na světě, hrál ta nejskvělejší sóla.. on zároveň i psal texty těch písniček! O tom to je.”

Nezůstalo však jen u slov, Rush přítomným samozřejmě ukázali své schopnosti také v praxi – a znovu s uvedením od obou členů Foo Fighters. Grohl i Hawkins se na pódiu objevili v parukách a pro kapelu typických kimonech, spolu s Nickem Raskulineczem (a v závěru i se samotnými Rush) zahráli nadupanou verzi Overture ze slavné písně 2112.Záznam celé akce uvede 18. května 2013 americká televizní stanice HBO, my se zatím můžeme spokojit s amatérskými nahrávkami.

Foto: Kevin Winter/Getty Images

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑