Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Dave Grohl a Rami Jaffee z Foo Fighters se v následujících dnech ukáží hned na dvou zajímavých hudebních akcích.

Publikováno 4. 2. 2016 | 21:27 | Tomáš Hajduk

0

Grohl zahraje pro Richieho, Jaffee vystoupí s členy The Doors

Tváře Foo Fighters se v následujících dnech ukáží hned na dvou zajímavých hudebních akcích.

Rami Jaffee se v pátek 12. února 2016 objeví na pódiu losangeleského Honda Theatre, a to po boku ne jen tak někoho – jako posilu si jej pro své hvězdné benefiční vystoupení totiž vybrali pánové John Densmore a Robby Krieger, členové legendárních The Doors. Koncert A Celebration for Ray Manzarek, kterého se kromě Ramiho zúčastní také Exene Cervenka, John Doe (oba ze skupiny X), Robert Deleo (Stone Temple Pilots), Stephen Perkins (Jane’s Addiction) a několik dalších speciálních hostů, oslaví nedožité 76. narozeniny klávesisty legendární rockové party a zároveň podpoří organizaci Stand Up to Cancer v jejím aktivním boji proti rakovině. Souvislost s Manzarkem je zřejmá – hudebník zemřel 20. května 2013 po dlouhém boji se zákeřnou rakovinou žlučovodu.

A Celebration for Ray Manzarek: plakát ke koncertu

Setkání s mnoha muzikanty a společné vystoupení pro hudební ikonu čeká v Los Angeles jen o den později také na Davea Grohla. Lídr Foo Fighters se po boku Lennyho Kravitze, Florence Welsh (Florence and the Machine), soulového Leona Bridgese, zpěvačky Rihanny a mnoha dalších představí během slavnostního večera na počest zpěváka Lionela Richieho a jeho už téměř padesát let trvající bohaté hudební kariéry. Akci pořádající nadace MusiCares (založená americkou Národní akademií hudebního umění a věd, mimo jiné i udělovatelem cen Grammy), jejíž hlavní náplní je péče o hudební komunitu a hudebníky jako takové v dobách finanční, osobní nebo zdravotní tísně, Richieho během večera zároveň ocení titulem Osobnost roku 2016.

Ani v jednom případě prozatím nebyla potvrzena možnost koncert sledovat či poslouchat prostřednictvím internetu, televize nebo rádia. Pokud se v tomto směru cokoliv změní, obratem vás budeme informovat. Stejně jako o průběhu obou večerů.

 

Titulní foto: Koláž Foo Fighters Czech & Slovak Fans, RollingStone.com, AbuDhabiFestival.ae 

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑