Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Témata Hudební služba Spotify konečně přichází do Česka a na Slovensko

Publikováno 12. 12. 2013 | 12:00 | Tomáš Hajduk

0

Hudební žně. Po Google Play přichází Spotify

AKTUALIZOVÁNO Do Česka i na Slovensko dorazil poslední velký hráč na poli hudebních služeb – Spotify.

Dnes ve dvanáct hodin se nám na Spotify.cz oficiálně otevřely brány do další, přes dvacet miliónů skladeb čítající databáze asi nejznámějšího poskytovatele streamované muziky. Po Deezeru, Rdiu a Hudbě Google Play se tak zaplnila poslední, dosud prázdná mezírka obou malých trhů (zejména tedy v České republice, posluchači na Slovensku zatím na Rdio či Hudbu Google Play stále ještě čekají). Co zajímavého nám služba původem ze Švédska může nabídnout oproti svým konkurentům?

Pokud vás snad nezviklala velmi solidní cenovka českého Googlu, se Spotify budete mít těžší hlavu ještě o něco více. Jedním z velkých taháků služby je totiž mimo jiné i bezplatný tarif, který vám umožní poslechnout si přes webové rozhraní v počítači nebo aplikaci v mobilu jakékoliv album či skladbu z databáze zcela zdarma. Jedinými háčky, se kterými je třeba počítat, jsou reklamní spoty, které vám automaticky proloží váš připravený playlist a po šesti měsících také limit pro přehrávání stanovený na 10 hodin měsíčně. Spotify samozřejmě přichází i s placenou variantou – za měsíční poplatek 165 Kč (5,99 Eur) nabídne neomezený poslech pomocí webového prostředí, mobilní i desktopové aplikace a pochopitelně bez jakýchkoliv komerčních vsuvek. Oproti free verzi tarif navíc zpřístupní i poslech vašeho oblíbence bez připojení k internetu – tedy pokud jste si jeho album či skladbu předtím stáhli do svého zařízení.

Takto Spotify vítá ve svých řadách posluchače z Česka

Čeho se od Spotify naopak nedočkáte, je možnost koupit si kterýkoliv titul z nabídky. Služba se totiž oproti konkurenci orientuje čistě na streaming a s klasickým obchodem doposud nepřišla. Už větší kaňkou na kráse je pak fakt, že rozhraní ani aplikace prozatím nedisponují českým nebo slovenským překladem – v tomto ohledu mají u nás už fungující varianty rozhodně náskok.

Pokud pro vás ale není základní angličtina výraznou překážkou, určitě stojí za to dát Spotify šanci. Nejen kvůli obrovské databázi titulů, prozkoumání si zaslouží i užitečné funkce jako playlisty, tématická rádia, oznámení o nových albech a koncertech oblíbených interpretů či třeba chytré nabízení relevantních umělců podle vašeho vkusu.

Více informací o novince se můžete dočíst například v tomto článku, přímé porovnání Spotify s Hudbou Google Play pak nabízí iHned.cz

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑