Podpořte nezávislý Deník N

Novinky Z natáčení EP Foo Fighters v Hotel Saint Cecilia

Publikováno 25. 11. 2015 | 21:36 | Tomáš Hajduk

0

I Saint Cecilia EP má nevydanou píseň. V šuplíku zůstala Fuck Around

Ani v případě čerstvé nahrávky nám Foo Fighters nepředložili úplně kompletní materiál, který pro potřeby EP ladili během svého pobytu v austinském Hotel Saint Cecilia.

S informací, že kapela na album nakonec ani tentokrát nezahrnula skladbu, jejíž název se mezi nevydaným materiálem Foo Fighters objevuje už od alba There Is Nothing Left To Lose či v souvislosti s pozdějším In Your Honor, přinesl prostřednictvím sítě Reddit jeden z techniků, který se přímo účastnil natáčení Saint Cecilia EP. Zajímavé informace ze zákulisí tvůrčího procesu kapely a jejích přátel navíc rozšířil i o koláž fotografií tak, aby potvrdil pravost svých příspěvků. Český překlad publikovaných detailů naleznete níže.

Tak zaprvé.. Celé EP vzniklo během čtrnáctidenního pobytu kapely v Austinu, s pracemi rozprostřenými do pěti, možná šesti dnů. Mám pocit, že to zmiňoval i Dave ve svém dopise – první víkend byl jenom o stříhání, druhý o vokálech a dotáčkách.

Zjednodušeně řečeno jsem byl úplně obyčejným asistentem, poslíčkem. Seřizoval jsem mikrofony, nazvučoval.. sem tam i spouštěl nahrávání a kapele zapínal už natočené záznamy. Rozhodně nic klíčového, haha.

Pánové z Preservation Hall Jazz Band se zastavili během první noci, stejně jako Gary Clark Jr. Svým způsobem se večer opravdu strhnul ve velkou párty, ale došlo i na nahrávání – Preservation Hall Band třeba natáčeli pasáž pro titulní skladbu EP (Saint Cecilia, pozn. red.). Když si ji teď ale ve výsledném mixu poslechnu, nejsem si jistý, jestli je jejich part až tak upozaděný nebo zkrátka zůstal ležet na podlaze střižny.

Publikovaná koláž snímků z natáčení EP Foo Fighters v Hotel Saint Cecilia

Vybavení pro nahrávání bylo ultra minimalistické. Vážně to všechno byla impulzivní záležitost. Požívali jsme Mac, nějaká udělátka k tomu (třeba ekvalizéry od Nevea, kompresory, limitery.. ) a hrubý mix jako takový jednoduše obstaraly Pro Tools.

Vypadalo to tak, že si Foo Fighters skladby sami zprodukovali a veškerý mix a mastering po sestříhání proběhl v Los Angeles.

Kapela byla strašně milá a přátelská, vážně mimořádná zkušenost.

Pracovali ještě na Fuck Around, ale hádám, že si její vydání rozmysleli s tím, že se na EP nehodí. Kromě téhle písně se ale na album dostaly všechny. Ačkoliv.. když jsem si pouštěl Iron Rooster, vůbec jsem si nedokázal vybavit, že by se na ní pracovalo. Možná je odjinud? 🙂

Každý k nahrávacímu pultu přišel s něčím jiným a skvělým. Chris vyzkoušel na konci The Neverending Sigh okolo pěti různých sól, v jednom momentě je dokonce zahrál všechna dohromady. Byl to vážně úžasný kytarový hurikán, Shifty byl schopen každý moment dotáhnout k dokonalosti a stvořit něco fantastického. I Taylorovy výplně byly mimořádné – vlatně všichni mezi sebou stříleli nápad za nápadem. Tihle chlapi vážně vědí, co je to společné hraní. K neuvěření.

Dosud neznámá Fuck Around se tak vydání mezi natěšené posluchače nedočkala ani poté, co ji Foo Fighters během svého tvůrčího dostaveníčka v Austinu (zcela jistě) poctivě oprášili.  Jedním z možných důvodů tohoto rozhodnutí kapely je dle dostupného zdroje skutečnost, že se píseň do koncepce EP příliš nehodila (údajně jde o zcela akustickou věc), možná ale pro uveřejnění zkrátka nenadešel ten správný čas. Skladbu ostatně může v budoucnu potkat podobný osud jako The Neverending Sigh (7 Corners, chcete-li), kterou kapela prostřednictvím EP odhalila po dlouhých dvaceti letech. Text písně, který se objevil mezi fotografiemi na oficiálním webu SaintCeciliaEP.com, potenciál rozhodně má.

Fotografie s textem písně Fuck Around, která se nevešla do tracklistu Saint Cecilia EP

Foto: AlternativeNation.net

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Za účelem omezení spamu používá tento web Akismet. Jak je nakládáno s Vašimi komentáři zjistíte na tomto odkazu.

Nahoru ↑