Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Publikováno 10. 11. 2020 | 16:05 | Tomáš Hajduk

Inspirací pro video k písni ‘Shame Shame’ byl Daveův sen

Titulní singl z chystaného alba Medicine At Midnight se dva dny po svém vydání dočkal také doprovodného videoklipu, Foo Fighters jej uveřejnili na serveru YouTube.

Jak Dave Grohl prozradil v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Alt Nation, původním námětem pro černobíle zpracovaný klip (pod dohledem argentinské režisérky Paoly Kudacki) bylo jeho vlastní snění: “Stál jsem v něm na úpatí kopce a zahlédnul hořící rakev. Najednou se k ní rozběhnu – snad abych zachránil kohokoliv, kdo v ní leží. Moje ruce ale najednou vzplanou a já na to ‘Aaa!’ Dokážu si na ten zážitek vzpomenout i teď, jak jej probíráme,” popsal.

“Žil jsem s tím celý život. Pak najedou napíšu písničku a říkám si: ‘Panebože. Napadnul mě song o tom snu, který se mi zdál ve čtrtnácti!’ Proto jsme k Shame Shame poskládali takovéto vizuály a výsledkem je tohle bláznivé, filmově střižené a překrásné video.”

Dave Grohl a Sofia Boutella v klipu k písni 'Shame Shame'

V hlavní ženské roli se po boku frontmana Foo’s objevuje alžírsko-francouzská tanečnice a herečka Sofia Boutella, známá například ze snímků Kingsman: Tajná služba, Start Trek nebo Atomic Blonde: Bez lítosti. Ostatní členové Foo Fighters se tentokrát na obrazovkách neukázali.

Dave Grohl v klipu k písni 'Shame Shame'

 

Foto: Sofia Boutella/Instagram, repro Foo Fighters Czech & Slovak Fans

 

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! ;)


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑