Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky "Kovboj" Dave Grohl během pobytu Foo Fighters v Rancho De La Luna

Publikováno 7. 11. 2014 | 09:45 | Tomáš Hajduk

0

Kapela po týdnu vydala skladbu z Austinu, doplnila jí Outside

AKTUALIZOVÁNO Poslední pátek před vydáním Sonic Highways nám Foo Fighters nabízí hned dvojitý nášup nových písní – poslechnout si můžeme nejen očekávanou What Did I Do?/God As My Witness, ale i živou verzi Outside.

Jak už napovídá samotný název čísla čtyři z tracklistu alba, skladbu tvoří dva prakticky samostatné bloky – zatímco v části, kdy se Dave Grohl ptá What Did I Do?, kytary Foo Fighters netradičně doprovází klavírní part, s God As My Witness se pak ke slovu dostávají výraznější sbory spolu se sólem dalšího hosta. Tím je v případě “austinské” písně, kterou kapela tvořila v tamějším Studio 6A televizní stanice KLRU, bluesrockový kytarista a zpěvák Gary Clark Jr.

Stejně jako tomu bylo u písní předchozích, také What Did I Do?/God As My Witness je jen krátce poté, co se objevila na YouTube kapely, k dispozici ke stažení či zakoupení v rámci iTunes a Google Play. Poslech již umožňují i streamingové služby Spotify, Rdio a Hudba Google Play.

Kompletní ‘Outside’ ve vysílání BBC

Tím ale pro dnešek s premiérami nekončíme! Před pár hodinami totiž britská stanice BBC Radio One v rámci svého vysílání nabídla posluchačům také živou podobu Outside, tedy hned další skladby v pořadí. Uvedený záznam pochází z nahrávání Foo Fighters ve studiu Maida Vale, které BBC pořizovala pro pořad Zanea Lowea (zbylými odehranými skladbami byly The Feast and The Famine, Something From Nothing a Congregation – všechny si můžete včetně rozhovoru pustit na tomto odkazu, a to v čase od 1:02:50).

Pokud bychom se vydali po stopách vzniku pětky na Sonic Highways, kroky by nás zavedly až do studia Rancho De La Runa, nacházejícího se v kalifornské osadě Joshua Tree. Skupinu zde při přípravách skladby doplnili hned dva hudebníci – Joe Walsh, kytarista Eagles a Chris Goss z formace Masters of Reality.

AKTUALIZOVÁNO (8. 11. 2014 18:05): Celá píseň byla z YouTube bohužel odstraněna, prozatím tak nabízíme alespoň minutu a půl dlouhou ukázku.


Foto:  itookthisphoto/Instagram

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑